OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31. 03. 2024r.

  1. W imieniu własnym pragnę przekazać całej Wspólnocie Parafialnej życzenia świąteczne. Ciągle od nowa zdumiewa nas to, co się wydarzyło, a czego świadectwem jest pusty grób. Życzę Wam, by to zdumienie stało się również Waszym udziałem, aby Dobra Nowina o zmartwychwstaniu nigdy Wam nie spowszedniała. Życzę, również odwagi opowiadania innym o zmartwychwstaniu, skoro sami stanęliście nad pustym grobem. Niech czas świąt Wielkanocnych przyczyni się do umocnienia więzi w Waszych małżeństwach i rodzinach, a pewność zmartwychwstania po doświadczeniu krzyża przeżywanego z Jezusem pomoże Wam przezwyciężać wszelkie kryzysy i trudne chwile. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pana!
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę, tj. o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Kolekta przeznczona jest na cele diecezjalne – dokończenie budowy Kościołów na terenie Diecezji Toruńskiej.
  3. W Środę w Kościele o godzinie 17. 00 Nowenna do MBNP, a następnie Msza Św.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

–  I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o powołania; od godziny 9.30 odwiedzę chorych z Komunią Świętą.

I piątek miesiąca –Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 16.00 -16.30. Na zakończenia adoracji nabożeństwo do NSPJ następnie Msza Święta.

  1. W Niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30, spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się do Przyjęcia I Komunii Świętej.
  2. W przyszłą Niedzielę zapraszamy na comiesięczną modlitwę Róż Różańcowych wraz z Parafianami, rozpoczynająca się w Kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, adoracją indywidualną, a następnie jedną częścią Różańca we wszystkich intencjach Róż Różańcowych oraz Parafian.
  3. Składam serdeczne podziękowanie Różom Różańcowym, Pani Justynie Melzer i Kwiaciarni „Pleciekwiecie” za wykonanie i ustrojenie Grobu Pańskiego. Pani Krystynie Dąbrowicz za nowe nasadzenia kwiatów przy plebanii. Dziękuje za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję Różom Żywego Różańca i członkom Rady Parafialnej za pomoc w sprzątaniu i strojeniu Kościoła, Służbie Liturgiczne za aktywne włączenie się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Zespołowi Wspomnienie i Pani Iwonie Piecewicz za uświetnianie liturgii śpiewem i grą na organach. Dziękuje Panu Marcinowi Wiśniewskiemu za wymianę modułu i sterowników Dzwonnicy. Pani Magdalenie Nasiłowskiej i firmie Taxlas za uporządkowanie terenu przy Kościele. Dziękuję wszystkim Parafianom za adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, a także za liczy udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.
  4. W Piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Rodzinom: z ulicy Widok, a w Kaplicy Rodzinie: Kamińskich
  6. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019