OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 24. 03. 2024r.

  1. W dzisiejszą Niedzielę Palmową wchodzimy w celebrację Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten szczególny czas godnie i po chrześcijańsku, zwłaszcza TRIDUUM PASCHALNE tj. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota.
  2. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kolekty remontowo-gospodarczej.
  3. W Środę na godz. 17.30 do Kościoła, zapraszam chętnych do pomocy w budowie Grobu Pańskiego, ciemnicy i wystroju świątecznego świątyni.
  4. W Wielki Czwartek, w pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  5. W Wielki Piątek wystawnie Najświętszego Sakramentu w godzinach: 9.00 – 17.00. Zachęcam do indywidualnego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych godzinach. Ofiary złożone w łączności z adoracją Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc świętych. W Wielki Piątek w Kościele w godzinie śmierci Chrystusa o godz. 15.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje święty post paschalny – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (obowiązuje każdego od 14 roku życia do śmierci) oraz trzy posiłki, w tym jeden do syta (obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia). Zaleca się przedłużyć ten post na Wielką Sobotę, tak by z uwznioślonym duchem przejść do radości Niedzieli Zmartwychwstania. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00
  6. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w następującym porządku:

10. 00 – Błogosławieństwo Pokarmów – Kaplica

11. 00 – Błogosławieństwo Pokarmów – Kościół

12. 00 – Błogosławieństwo Pokarmów – Kaplica

13. 00 – Błogosławieństwo Pokarmów – Kościół

7. Adoracja przy Grobie Pańskim w godzinach: 9. 00 – 17.00. Zachęcam do indywidualnego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych godzinach. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 18.00. Proszę o zabranie ze sobą świec.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godz.: 6.00 (Rezurekcja), 10.00, 11.30 i 16.00. W II dzień Świat Wielkanocnych Msze Św. w układzie niedzielnym.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp.: Zofia Pozorska, lat 80. Polecajmy Jej dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie … „

10. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

Parafiamalanieszawka.pl - 2019