OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 5 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 17. 03. 2024r.

 1. W Liturgii Kościoła obecnego tygodnia będziemy wspominali:

19 marca 2024 – Wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. W dzisiejszą Niedziele rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witam w naszej Parafii ks. dr Sławomira Tykarskiego – Dyrektora Ośrodka Adopcyjno-opiekuńczego Diecezji Toruńskiej i Wykładowcy UMK. Msze Święte z nauką rekolekcyjną od Poniedziałku do Wtorku o godz. 9. 00 w Kaplicy i o godz. 17. 00 w Kościele. Zapraszam do udziału i duchowego przeżycia Wielkiego Postu.
 2. W dzisiejszą III niedziela miesiąca, kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. W przyszłą Niedzielę podczas każdej Mszy Świętej błogosławieństwo palm.
 4. We wtorek o godz. 18.15 spotkanie formacyjne Róży Różańcowej Dzieci i Młodzieży. O godz. 18.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele, a następnie spotkanie w salce.
 5. We wtorek w Kościele od godz. 16. 00 do 17. 00 Dekanalny dzień Spowiedzi świętej. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania także przed każdą Mszą Święta w czasie rekolekcji parafialnych. Proszę o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania, by duchowo przygotować się na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 6. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 7. W piątek 22 marca na godz. 17. 30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozważania poprowadzą wspólnoty Żywego Różańca. Wyruszymy sprzed kaplicy o godz. 17.30 i pójdziemy „trasą Bożego Ciała”. Proszę o zabranie ze sobą świec. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.
 8. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne; w piątki Drogę Krzyżową odprawiamy o godz. 17.00 (naprzemiennie w kościele i kaplicy). Gorzkie Żale śpiewamy w Niedzielę o godz. 15.30 w Kościele przed Mszą Świętą o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
 9. Zapowiedź przedślubna: W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Przemysław Żbikowski, kawaler, zam. Wielka Nieszawka

Aleksandra Tonderys, panna, zam. Wielka Nieszawka (Zapowiedź 2)

Gdyby ktokolwiek wiedział o kanonicznych przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.

 1. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Jagodzińskich i Kędzierskich, a do Kaplicy Rodzinę: Kamińskich
 2. W dniach od: 10 – 18. 09. 2024r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Trasa wiedzie mi.in przez: Ateny – Delfy – Osios Lukas – Kawala – Filippi – Saloniki – Weria Meteory – Termopile – Mykeny – Epidauros – Starożytny Korynt. Koszt Pielgrzymki: 4 990 zł + 150 Euro.Szczegółowy program Pielgrzymki na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności oraz w gablotach parafialnych. Zostały 2 wolne miejsca.
 3. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019