OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU – 19. 12. 2021r.

 1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

24 grudnia 2021 – Piątek – Wigilia Narodzenia Pańskiego 

25 grudnia 2021 – Sobota – Uroczystość Narodzenia Pańskiego 

26 grudnia 2021 – Niedziela Uroczystości Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. W dzisiejszą Niedzielę o godz. 15:00 w imieniu Róży Różańcowej zapraszamy wszystkich Parafian do Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.
 3. Także w Środę po Mszy Świętej ok. godz. 17. 30 zapraszam chętnych do pomocy w świątecznym dekorowaniu Kościoła i kaplicy. Zapraszam Panów do pomocy w obsadzeniu choinek.
 4. Dziękuję Nadleśnictwu Cierpiszewo za ofiarowane choinki, a Panom Jerzemu Bargiel i Maciejowi Zielińskiemu za ich transport.
 5. W Piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, sąsiadów. Tego dnia zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Msza wigilijna o godz. 22.00 w kaplicy, Pasterka w Kościele parafialnym o godz. 24.00. 25 grudnia nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia Msze Święte odprawiane będą w układzie niedzielnym.
 7. Można nabywać świece wigilijnego działa pomocy dzieciom „Caritas”. Świeca mała w cenie 8,00 zł, świeca duża ozdobna w cenie 16 zł. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Caritas Diecezji Toruńskiej.
 8. Można nabywać poświęcone opłatki, którymi połamiemy się w wieczór wigilijny. Opłatki są dostępne po każdej Mszy Świętej w zakrystii. Zachęcamy do nabywania opłatków poświęconych w świątyni na znak wspólnoty wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym. Niech staną się one wyrazem naszych więzi rodzinnych, wzajemnego przebaczenia, życzliwości i miłości.
 9. W tym roku wobec zaistniałej sytuacji pandemicznej i wzrastającej liczby zakażeń nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „Kolędą”.  Z wizytą duszpasterską, aby poświecić i pobłogosławić domy i domowników, pójdę do tych, którzy wyrażą gotowość przyjęcia kapłana poprzez zgłoszenie w biurze parafialnym osobiście, telefonicznie lub na pocztę e-mail naszej parafii. Zgłoszenia proszę składać do Poniedziałku 27 grudnia. Do poszczególnych zgłoszonych miejsc zamieszkania przybędę zgodnie z ogłoszonym planem kolędowym, podanym w gablocie i na internetowej stronie parafialnej w późniejszym terminie.
 10. Został poddany konserwacji i oczyszczaniu obraz z bocznej ściany kościoła.
 11. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019