OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 32 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 7. 11. 2021r.

  1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

9 listopada 2021 – Wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 

10 listopada 2021 – Środa – św. Leona Wielkiego 
11 listopada 2021 – Czwartek – św. Marcina z Tours 

12 listopada 2021 – Piątek – św. Jozafata 
13 listopada 2021 – Sobota – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich oraz modlitwę za zmarłych na całą „oktawę” Uroczystości, która także w tym roku dekretem Penitencjarii Apostolskiej została wydłużona na cały listopad. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświecającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji Ojca Świętego i przyjęcie Komunii Świętej.
  2. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.
  3. W Sobotę 13 listopada o godzinie 11.00 w Kościele parafialnym pod przewodnictwem Dziekana ks. Prałata Krzysztofa Lewandowskiego zostanie odprawiona Msza Święta Kongregacyjna z udziałem księży z dekanatu Toruń IV, w której będziemy się modlić za wszystkich zmarłych kapłanów którzy posługiwali w naszym dekanacie. Zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy.
  4. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi o godz. 8. 00; 10. 00 i 11. 30. Na kartkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
  5. Przypominam o obowiązku przedłużenia pokładnego na cmentarzu parafialnym tych grobów, których minął już 20 letni okres dzierżawy.
  6. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kaplicy powierzamy Rodzinom: Pabjanek, Lisieckich i Szuman, a w Kościele Rodzinom: Krzemieniewskich, Wąsik i Witkowskich
  7. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019