OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 6 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 9. 05. 2021r.

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącego tygodnia wspominamy:

14 maja 2021 – Piątek – Święto św. Macieja, Apostoła 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Zgodnie z nowymi postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 kwietnia 2021 r. na Mszy Świętej, wewnątrz kościoła, łącznie nie może być więcej niż 12 osób, a w kaplicy 10. Osoby stojące na zewnątrz proszę o zachowanie dystansu społecznego. Bardzo proszę, aby wierni w duchu odpowiedzialności podporządkowali się tym ograniczeniom. Zachęcam do skorzystania z dyspensy od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i obejrzenia transmisji za pośrednictwem mediów.
 2. W dniach 9 -11 maja obchodzimy w Kościele dni modlitw o urodzaje.
 3. Zapowiedź przedślubna:

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 1. Daniel Pasturek, kawaler, zam. Mała Nieszawka
 2. Natalia Chudyk, panna, zam. Cierpice (zapowiedź 2)

Gdyby ktokolwiek wiedział o kanonicznych przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.

 1. W dniach 12 i 13 maja będziemy przezywali w naszej parafii nawiedzenie obrazu św. Rodziny, który peregrynuje w naszej diecezji po wszystkich parafiach. 12 maja o godz. 18.40 powitanie obrazu i wniesienie do Kościoła o godz. 19. 00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Józefa Szamockiego. O godz. 20. 30 wieczór pojednania i modlitwa różańcowa na zakończenie Apel Jasnogórski. 13 maja od godz. 9.00 – 17.00 Modlitewne czuwanie przed Obrazem św. Rodziny. O godz. 15. 00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17. 00 Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, pożegnanie Obrazu św. Rodziny i przejazd do Parafii bł. Ks. Frelichowskiego w Toruniu.
 2. Nabożeństwo majowe w dni powszednie odprawiamy w łączności Mszą Święta.
 3. Dnia 24 maja w poniedziałek rozpoczynamy cyklinowanie Kościoła z tego względu przez ok. 2 tygodnie Kościół parafialny będzie wyłączony z użytkowania. Cała liturgia tego czasu będzie miała miejsce w Kaplicy.
 4. Od Niedzieli 9 maja wracamy do stałego harmonogramu Mszy Świętych odprawianych w Kościele parafialnym i Kaplicy.
 5. Dziękuję Panu Maciejowi Zielińskiemu za ofiarowanie i montaż siatek na Kościele Parafialnym zabezpieczających rynny przez brudem i spadającymi liśćmi.
 6. W dniu 16. 05.2021r. (Niedziela) w godz. 9. 00 – 14. 00 przy Sali Elema w Małej Nieszawce odbędzie się kolejna Akcja Krwiodawstwa na która serdecznie zapraszamy. Krew będzie pobierana w Krwiobusie.
 7. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019