OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 4 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 25. 04. 2021r.

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącego tygodnia wspominamy:

29 kwietnia 2021 – (Czwartek) – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Zgodnie z nowymi postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 25 marca 2021 r. na Mszy Świętej, wewnątrz kościoła, łącznie nie może być więcej niż 8 osób. Osoby stojące na zewnątrz proszę o zachowanie dystansu społecznego. Bardzo proszę, aby wierni w duchu odpowiedzialności podporządkowali się tym ograniczeniom. Zachęcam do skorzystania z dyspensy od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i obejrzenia transmisji za pośrednictwem mediów.
 2. Zapowiedź przedślubna:

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 1. Dąbrowicz Marcin, kawaler, zam. Mała Nieszawka
 2. Bliźniak Ola Anastazja, panna, zam. Krasnystaw (zapowiedź 2)

Gdyby ktokolwiek wiedział o kanonicznych przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.

 1. W Środę w Kościele o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 2. Parafia otrzymała dotację od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu w wysokości 8000 zł na montaż instalacji przeciwpożarowej w Kościele. Wcześniej dotację na ten sam cel przyznał Minister Kultury w wysokości 17000 zł. W związku z podjęta uchwałą przez Radę Gminy Wielka Nieszawka z dn. 23 lutego 2021r o ochronie zabytków wpisanych do Rejestru zabytków. Złożyłem wniosek i dokumentację wraz z pozwoleniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do Rady Gminy o dotację w wysokości 15000 zł na cyklinowanie i lakierowanie podłogi naszego Kościoła.  W najbliższy wtorek podczas sesji odbędzie się głosowanie nad uchwałą w sprawie przyznania dotacji dla Parafii. Są już gotowe nowe meble liturgiczne, które zamontujemy po cyklinowaniu podłogi.
 3. Wszelkie sprawy duszpasterskie można odbyć osobiście w biurze parafialnym lub po Mszy świętej, a także załatwić telefonicznie lub drogą e-mailową. Nry dostępne w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.
 4. Msze Święte do odwołania będą odprawiane w Kościele Parafialnym (Rodzina, która zamówiła intencje proszę, by wcześniej telefonicznie zgłosiła swój udział, max. 8 osób).
 5. Składam serdeczne Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom indywidualnym i wpłacającym datki na konto parafialne na bieżące potrzeby Parafii.
 6. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019