OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU – 20.  12.  2020r.

 1. Zgodnie z postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia na Mszy Świętej po przeliczeniu powierzchni Kościoła, wewnątrz Świątyni nie może być więcej niż 12 osób, a w kaplicy 10. Osoby stojące na zewnątrz proszę, aby zachowały od siebie odstęp min. 1,5 metra.
 2. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcję dłoni przez wszystkich uczestników liturgii.
 3. We wtorek po Mszy Świętej ok godz. 17.30 zapraszam chętnych do pomocy w świątecznym dekorowaniu Kościoła i kaplicy. Zapraszam Panów do pomocy w obsadzeniu choinek.
 4. Dziękuję Nadleśnictwu Dobrzejewice za ofiarowane choinki, a Panom Jerzemu Bargiel i Maciejowi Zielińskiemu za ich transport. Firmie AS Produkt za użyczenie samochodu.
 5. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, sąsiadów. Tego dnia zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Msza wigilijna o godz. 22.00 w kaplicy, o godz. 24.00 Pasterka w Kościele parafialnym. 25 grudnia nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia Msze Święte odprawiane będą w układzie niedzielnym.
 8. Można nabywać świece wigilijnego działa pomocy dzieciom „Caritas” w cenie: świeca mała 7 zł;. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby Caritas Diecezji Toruńskiej.
 9. Można nabywać poświęcone opłatki, którymi połamiemy się w wieczór wigilijny. W tym roku ze względu na pandemię nie będą rozprowadzane przez Służbę Liturgiczną na terenie całej Parafii. Opłatki można nabyć po każdej Mszy Świętej w zakrystii. Zachęcamy do nabywania opłatków poświęconych w świątyni na znak wspólnoty wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym. Niech staną się one wyrazem naszych więzi rodzinnych, wzajemnego przebaczenia, życzliwości i miłości.
 10. W tym roku wobec zaistniałej sytuacji pandemicznej nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „Kolędą”. Z wizytą duszpasterską, aby pobłogosławić domy i domowników, pójdę do tych, którzy wyrażą gotowość przyjęcia kapłana poprzez zgłoszenie w biurze parafialnym osobiście, telefonicznie lub na pocztę e-mail naszej parafii. Zgłoszenia proszę składać do poniedziałku 28 grudnia. Do poszczególnych zgłoszonych miejsc zamieszkania przybędę zgodnie z ogłoszonym planem kolędowym, podanym w gablocie i na internetowej stronie parafialnej w późniejszym terminie.
 11. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019