OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 16 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 19.  07.  2020r.

  1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

22 lipca 2020 – Święto św. Marii Magdaleny 
23 lipca 2020 – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy 
25 lipca 2020 – Święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się tydzień św. Krzysztofa, który w tym roku będziemy przeżywali pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią Niesiemy Chrystusa”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Z tej racji w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. zostanie odprawiony obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów. Będzie to niedziela po dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców, przewoźników i pielgrzymów – 25 lipca. Kto pragnie mieć poświęcony pojazd niech przyjedzie nim do kościoła. Po Eucharystii wyjdziemy na parking i poświęcę pojazdy. Podczas obrzędu poświęcenia, będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr.
  2. Dzisiejsza kolekta III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na prace inwestycyjno-gospodarcze w naszej Parafii  za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. W Środę o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
  4. Zapowiedzi przedślubne: W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Łukasz Jerzy Janikowski, kawaler, zam. Cierpice

Sylwia Katarzyna Lipowska, panna, zam. Mała Nieszawka (Zapowiedź 1)

Gdyby ktokolwiek wiedział o kanonicznych przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.

  1. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kaplicy powierzamy Rodzinom: Lewandowskich, Jabłońskich i Olszewskich, natomiast w Kościele: Rodzinie Strzeleckich
  2. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Henryk Balejko, lat 72, Polecajmy Jego dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … „
  3. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019