OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 3 NIEDZIELĘ WIELKANOCY – 26.  04.  2020r.

 

  1. Zgodnie z podtrzymanymi postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 kwietnia 2020 r. na Mszy Świętej, po przeliczeniu powierzchni Kościoła, wewnątrz Świątyni nie może być więcej niż 12 osób. Bardzo proszę, aby wierni w duchu odpowiedzialności podporządkowali się tym ograniczeniom. Zachęcam do skorzystania z dyspensy od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i obejrzenia transmisji za pośrednictwem mediów:

Niedziela, 26 kwietnia 2020 r.:

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 26 kwietnia 2020 r. – niedziela, 3 maja 2020 r. 

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 27 kwietnia 2020 r. – Piątek, 1 maja 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii – TVP 3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

Różaniec o godz. 20.30 można oglądać na profilu FB Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w Internecie.

 

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

29 kwietnia 2020 – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy 

2 maja 2020 – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

 

3. Przypominam, że istnieje możliwość przyjmowania Komunii w sposób duchowy. Możliwość przyjęcia Komunii duchowej mają wierni zgromadzeni zarówno w świątyni, jak również uczestniczący we Mszy Świętej transmitowanej przez media, a także chorzy i cierpiący. W przyjmowaniu Komunii w formie duchowej trzeba uwzględnić trzy elementy: wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii; wzbudzić miłość ku Niemu; wzbudzić pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie. Przypominam, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej (26 lutego 2020 r.) do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca 2020 r.). Wierni, którzy nie zdołają skorzystać ze spowiedzi przed świętami Wielkanocy, po ustąpieniu ograniczeń, będą mogli przystąpić do spowiedzi i Komunii wielkanocnej (do 7 czerwca).

4. Msze Święte (od 20. 04 do odwołania) będą odprawiane w Kościele Parafialnym do 12 osób wewnątrz Świątyni. Pierwszeństwo udziału w Eucharystii, mają osoby związane z intencją sprawowanej Mszy Świętej (Rodzina, która zamówiła intencje proszę, by wcześniej telefonicznie zgłosiła swój udział, max. 12 osób). Uczestnicy zgromadzeń liturgicznych mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiedniej odległości (min. 2m)

5. Diakon Sylwester Łaska alumn Metropolitarnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, syn Andrzeja i Krystyny, ur. 2 marca 1991 r. w Toruniu, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu dnia 23 maja 2020r. Podając to do wiadomości, polecam diakona Sylwestra Łaskę gorącym modlitwom wiernych parafii pw. NSPJ w Małej Nieszawce. Kto by zaś wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń prezbiteratu, jest w sumieniu zobowiązany bezzwłocznie zawiadomić o tym miejscowego Księdza Proboszcza.

6.. Wszelkie sprawy duszpasterskie można odbyć osobiście w biurze parafialnym lub po Mszy Świętej, a także załatwić telefonicznie lub drogą e-mailową. Nry dostępne w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii: parafiamalanieszawka.pl

6. Do odwołania została przedłużona przez Księdza Biskupa Diecezji Toruńskiej dyspensa od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej Niedzielnej.

7. W I piątek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 17.00 w Kościele Parafialnym. Na zakończenia adoracji nabożeństwo do NSPJ i Nabożeństwo majowe następnie Msza Święta. Na odwiedziny chorych z Komunia Święta proszę umawiać się indywidualnie.

8. Nabożeństwo majowe odprawiamy w łączności z wieczorną Mszą Święta o godz. 18.00

9. Składam serdeczne Bóg Zapłać wszystkim Darczyńcom osobistym i wpłacającym ofiary na konto parafialne na bieżące potrzeby Parafii.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp.  Salomea Dulińska, lat 86, Polecajmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie … „

11. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019