OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 5 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 29.  03.  2020r.

 1. Zgodnie z nowymi postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 25 marca 2020 r. na Mszy Świętej, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kościoła, łącznie nie może być więcej niż 5 osób. Bardzo proszę, aby wierni w duchu odpowiedzialności podporządkowali się tym ograniczeniom. Zachęcam do skorzystania z dyspensy od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i obejrzenia transmisji za pośrednictwem mediów:

Niedziela, 29 marca 2020 r.:

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 30 marca 2020 r. – niedziela, 5 kwietnia 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 30 marca 2020 r. – piątek, 3 kwietnia 2020 r.
20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii – TVP 3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

Różaniec o godz. 20.30 można oglądać na profilu FB Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w Internecie.

 1. Wszelkie sprawy duszpasterskie można odbyć osobiście w biurze parafialnym lub po Mszy świętej, a także załatwić telefonicznie lub drogą e-mailową. Nry dostępne w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii: parafiamalanieszawka.pl
 2. Msze Święte (od 25.03 do 11.04) będą odprawiane bez udziału Wiernych w Kościele Parafialnym (Rodzina, która zamówiła intencje proszę, by wcześniej telefonicznie zgłosiła swój udział, max. 5 osób). Nie będzie odprawianych publicznie nabożeństw pasyjnych (Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale), proszę odprawić je indywidualnie bądź rodzinnie w domu.
 3. Do odwołania została przedłużona przez Księdza Biskupa Diecezji Toruńskiej dyspensa od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej Niedzielnej.
 4. W Diecezji Toruńskiej obchody Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) należy sprawować tylko w kościołach parafialnych bez udziału ludu, przy drzwiach zamkniętych.
 5. Ze względu na liczne telefony i zapytania informuję, że do 11 kwietnia wstrzymujemy się z przełożeniem terminu I Komunii Świętej w naszej Parafii.
 6. Na spowiedź święta proszę umawiać się indywidualnie.
 7. W pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych z Komunią Święta. Gdyby ktoś z chorych, chciałby odbyć Spowiedź Święta i przyjąć Komunie Świętą, proszę telefonicznie umówić się indywidualnie.
 8. W związku ze zmianą czasu na letni, Msze Święte w dni powszednie bedą odprawiane o godzinie 18.00.
 9. Dzięki ofiarności dwóch Rodzin z naszej wspólnoty parafialnej, które pragnęły zachować anonimowość, zostało wymienione nagłośnienie w Kościele Parafialnym. Koszt zakupu i montażu wyniósł 9800,00. Rodzinom składam serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Dziękuję Państwu Dąbrowicz właścicielom sali „ELEMA” za wycinkę i wywiezienie krzewów z cmentarza parafialnego.
 11. Składam serdeczne Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom indywidualnym i wpłacającym datki na konto parafialne na bieżące potrzeby parafialne.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie telefony, smsy, laurki, ciepłe słowa i życzenia z okazji moich 40 urodzin.
 13. Na czas pandemii zawieszamy kolejkę sprzątania Kościoła i Kaplicy.
 14. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019