OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 7 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 23.  02.  2020r.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień
 2. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (26 lutego) rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze św. w naszej parafii będą odprawione o godz.: 10.00 i 16.30 w Kaplicy i o godz. 18.00 w Kościele oraz o godz. 11.00 w DPS. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60 roku obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również ograniczenie ilości spożywanych posiłków (jeden posiłek do syta). W Środę Popielcową nie będzie nowenny do MBNP. Kolekta tego dnia jest naszą jałmużną postną.
 3. Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominam trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.
 4. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne; w piątki Drogę Krzyżową odprawiamy o godz. 16.30 w Kaplicy. Gorzkie Żale śpiewamy w Niedzielę o godz. 15.30 w Kościele przed Mszą Świętą o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
 5. W przyszłą niedzielę 1 Marca na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcę książeczki do nabożeństwa Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy świętej spotkanie z Rodzicami.
 6. Dziękuję rodzinie Pasturek i firmie AS Produkt za ofiarowanie odkurzacza do Kościoła.
 7. Zostało wymienione nagłośnienie w Kaplicy. Koszt nagłośnienia wyniósł 8500 zł.
 8. Zapowiedzi przedślubne: W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 

 1. Kaczorowski Bartosz, kawaler, zam. Kłodawa
 2. Bargiel Katarzyna Teresa, panna, zam. Mała Nieszawka (Zapowiedź 1)

 

 1. Maciej Andruczyk, kawaler, zam. Suwałki
 2. Magda Trejderowska, panna, zam. Mała Nieszawka (Zapowiedź 1)

 

Gdyby ktokolwiek wiedział o kanonicznych przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.

 

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela w cenie 6 zł do zakupienia i odebrania prenumeraty w zakrystii.
 2. Dziękuję przybyłym osobom za posprzątanie Kościoła. W następnym tygodniu proszę do Kaplicy Rodziny: Urban, Pienias i Rumińskich
 3. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Janina Kiljan, lat 82 i Jan Dąbkiewicz, l. 88. Polecajmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie … „
 4. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019