OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17.  11.  2019r.

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącego tygodnia wspominamy:

18 listopada 2019 – Poniedziałek – wspomnienie obowiązkowe bł. Karoliny Kózkówny,dziewicy i męczennicy 
20 listopada 2019 – Środa – wspomnienie obowiązkowe św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera 
21 listopada 2019 – Czwartek – wspomnienie obowiązkowe Ofiarowanie NMP 
22 listopada 2019 – Piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Cecylii, dziewicy i męczennicy 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Dziękuję za pamięć, życzenia życzliwość,, ofiarowane Msze święte z okazji imienin. Dziękuję zespołowi za uświetnienie śpiewem liturgii, Pani Sołtys Brygidzie Czapiewskiej i Panu Janowi Dąbrowskiemu za rogale świętomarcińskie dla wszystkich uczestników Eucharystii.
 2. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi. Na kartkach proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
 3. W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 4. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny, po Mszy Świętej o godz. 11.30 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy litanie do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (można uzyskać odpust zupełny).
 5. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 6. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece wigilijnego działa pomocy dzieciom „Caritas” w cenach: świeca mała 6,50 zł; duża 13 zł; mała ozdobna 8,00 zł; duża ozdobna 15 zł. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby Caritas Diecezji Toruńskiej.
 7. W 1 Niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki, którymi połamiemy się w wieczór wigilijny. Opłatki będą rozprowadzane przez ministrantów w soboty 7 grudnia (od Olendra do orlika) i 14 grudnia (od orlika do Torunia).
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” do nabycia i odebrania prenumeraty w zakrystii.
 9. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Wójcik, Błach, Wenderowkich, Kosobuckich, do Kaplicy Rodziny: Podsiadło i Szatkowskich.
 10. W dniach od 19 do 26 sierpnia 2020r. nasza Parafia organizuję pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą poprowadzi biblista i wykładowca Wydziału Teologicznego UMK, ks. dr hab. Dariusz Iwański. Trasa Pielgrzymki wiedzie m. in. przez: Tel Aviv, Karmel, Tybieriadę, Nazaret, Kanę Galilejską, Betlejem, Ein Kerem, Jerozolimę, Betanię, Jerycho, Morze Martwe, Jordan. Koszt pielgrzymki: 1800 zł + 620 $. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej parafii i gablocie parafialnej.
 11. W dniu 18.11.2019r. (poniedziałek) od godz. 13.00 W Gminnym Ośrodku zdrowia przy ul. Toruńskiej 18 w Wielkiej Nieszawce odbędą się badania USG, Doppler, Przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG Nerek, USG Stawów, USG Piersi oraz Echo Serca, Cena jednego badania to 55 zł. Więcej informacji w Przychodni.
 12. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019