Parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej – 19 – 26 Sierpnia 2020r.

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

19 – 26 SIERPNIA 2020R.

Dzień 1 (19 sierpnia). Warszawa – Tel Aviv – Karmel – Tyberiada
Godz. 10.10 wylot z Warszawy do Tel Avivu samolotem rejsowym ElAl. Przejazd z lotniska Ben Guriona (Tel Aviv) na Karmel. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie.

Dzień 2 (20 sierpnia). Tyberiada – Nazaret – Kana Galilejska
Wyjazd na Karmel; przejazd do Nazaretu (Bazylika Zwiastowania NMP, kościółek św. Józefa, synagoga, źródełko Maryi), a następnie Kany Galilejskiej.

Dzień 3 (21 sierpnia). Góra Błogosławieństw – Tabha – Kafarnaum – Betlejem
Góra Błogosławieństw oraz Tabha (Sanktuarium Rozmnożenia chlebów i ryb; Kościółek Prymatu), a następnie Kafarnaum (Miasto Jezusa). Wreszcie rejs po Jeziorze Galilejskim i obiad (ryba św. Piotra). Przejazd na Górę Tabor (miejsce Przemienienia Pańskiego). Przejazd do hotelu w Betlejem.

Dzień 4 (22 sierpnia). Betlejem – Ein Kerem – Jerozolima
Wyjazd do Ein Kerem (miejsce Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzin św. Jana); zatrzymanie przy Knesecie (Parlamencie izraelskim) i pamiątkowe zdjęcie pod Menorą. Przejazd do Bet Sahur na Pole Pasterzy Zwiedzanie Betlejem (Bazylika Narodzenia Pańskiego, Groty Hieronima, Grota Mleczna).

Dzień 5 (23 sierpnia). Jerozolima
Jerozolima. Stare Miasto: Sadzawka Betesda, kościół św. Anny; Droga Krzyżowa; Bazylika Grobu Pańskiego. Góra Syjon: Wieczernik, Grób Króla Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP oraz kościół św. Piotra in Gallicantu.

Dzień 6 (24 sierpnia). Jerozolima
Jerozolima. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół/klasztor Pater Noster, punkt widokowy; kościółek Dominus Flevit (Pan Zapłakał); Ogród Oliwny i Bazylika Konania; Kościół Wniebowzięcia NMP (Grób Maryi) oraz do Grota Zdrady. Stare Miasto: Ściana Płaczu. Czas wolny. Zakupy na arabskim targu. Powrót do hotelu.

Dzień 7 (25 sierpnia). Betania – Jerycho – Nahal Dawid (Pust. Judzka) – Morze Martwe
Przejazd do Betanii, a następnie do Jerycha (zatrzymanie pod Górą Kuszenia i pod Drzewem Zacheusza). Nawiedzenie Miejsca Chrztu Pańskiego nad Jordanem. Przejazd do Nahal David (Wąwozu Dawida) na Pustyni Judzkiej (zwiedzanie parku narodowego z wodospadami). Pobyt na plaży nad Morzem Martwym (kąpiel).

Dzień 8 (26 sierpnia). Betlejem – Tel Aviv
Po śniadaniu przejazd do Emmaus. Następnie przejazd do Jaffo, a później na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie. O godz. 18.15 wylot do Warszawy (kolacja na pokładzie samolotu). Lądowanie w Warszawie ok. 20.10.

CENA: 1800 PLN + 620$

* Cena zawiera WSZYSTKIE niezbędne opłaty w Izraelu (włącznie z napiwkami), a więc nie ma ŻADNYCH ukrytych kosztów.

* W szczegółach cena obejmuje:
– przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv, Tel Aviv – Warszawa;

– przejazdy autokarem turystycznym w Izraelu;

– noclegi w hotelach ***, w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką (pokój jednoosobowy =
dopłata w wysokości 250$).

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje;

– bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów;

– rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim;

– obiady (lunch) nad J. Galilejskim (ryba św. Piotra);

– indywidualny system nagłośnieniowy dla każdego uczestnika;

– pobyt na płatnej, strzeżonej plaży nad Morzem Martwym;

– ubezpieczenie KL (40.000 EUR) , NNW (15.000 PLN) – nie obejmuje chorób przewlekłych.
Osoby chore na choroby przewlekłe życia muszą uiścić wyższą składkę;

– opieka przewodnika – księdza biblisty – na całej trasie.

UWAGI

* Profil wyjazdu jest pielgrzymkowy. W programie codzienna Msza św.;

* Pielgrzymkę poprowadzi biblista, ks. dr hab. Dariusz Iwański (Wydział Teologiczny UMK);

* Organizacją podróży w Izraelu zajmuje się Biuro Jerusalem T&T, zaś w Polsce N-Adventures sp. z o.o.

* Wpłaty: – do końca grudnia 2019r.: 1.000 PLN

– do końca czerwca 2020r: 800 PLN + 450$

– na miejscu w Izraelu wpłata reszty kwoty dolarowej: 170$

* Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów;

* Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego;

* Konieczność posiadania paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu;

* w paszporcie nie powinno być wiz wystawionych przez władze syryjskie, bądź libańskie.