OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. W liturgii Kościoła w nadchodzącego tygodnia wspominamy:

Wtorek – św. Grzegorza Wielkiego – Papieża i doktora Kościoła
Czwartek –Św. Matki Teresy z Kalkuty

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

2. Dzisiejsza Niedziela to 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą pamięcią modlitewną ogarnijmy wszystkie ofiary poległe w obronie naszej Ojczyzny i módlmy się o pokój na świecie.

3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się Przyjęcia I Komunii Świętej w nadchodzącym roku duszpasterskim 2019/2020.

4. W Poniedziałek 2 września br. na godz. 11.30 do Kaplicy zapraszam wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców na Msza Święta z okazji Nowego Roku Szkolnego 2019/2020 w której będziemy prosili o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Wszystkich Rozpoczynających Rok Szkolny.

5. W Środę o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o powołania;

I piątek miesiąca – od godziny 9.00 odwiedzę chorych z Komunią Świętą.   Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 17. 00. Na zakończenia adoracji nabożeństwo do NSPJ następnie Msza Święta. Zapraszam Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św., do odprawienia dziewięciu Pierwszych piątków miesiąca.

7. W Niedzielę 8 września br. na godz. 12.00 zapraszamy na Msze Świętą z okazji Gminnych Dożynek, która zostanie odprawiona na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury.

8. W niedzielę 15 września podczas Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone tornistry, plecaki oraz przybory szkolne uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej. Zapraszam Dzieci wraz z Rodzicami.

9. Zapowiedzi przedślubne: W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

– Michał Jakub Milewski, kawaler, zam. w Warszawie
– Maja Magdalena Czoków, panna, zam. Mała Nieszawka (Zapowiedź 2)

– Łukasz Piotr Kiełpiński, kawaler, zam. w Toruniu
– Aleksandra Anna Krychowiak, panna, zam. Wielka Nieszawka (Zapowiedź 1)

Gdyby ktokolwiek wiedział o kanonicznych przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.

10. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do uczestnictwa w scholii parafialnej. Zapraszamy szczególnie dzieci, które w tym roku będą przyjęte do I Komunii Świętej. Próby scholii będą odbywać się w kaplicy w Małej Nieszawce w każdą sobotę o godzinie 11.30. Schola będzie śpiewała podczas Mszy Świętych Niedzielnych w kaplicy o godzinie 11.30. Zapraszamy także umuzykalnionych dorosłych z naszej parafii do pomocy w prowadzeniu scholki pod kątem muzycznym. Pierwsza próba scholki odbędzie się 7 września o godzinie 11.30. Panie Prowadzące: Barbara Krzemińska i Anna Garncarek.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.Tygodnik „Niedziela” do nabycia i odebrania prenumeraty w zakrystii.

12. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do kaplicy: Rodziny: Szymerskich, Staniszewskich i Podobieńskich

13. Można zamawiać intencje mszalne na kolejne miesiące roku.

14. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

Parafiamalanieszawka.pl - 2019