OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 14 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 7. 07. 2024r.

  1. W Liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

08 lipca 2024 – Poniedziałek – Św. Jana z Dukli
11 lipca 2024 – Czwartek – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
12 lipca 2024 – Piątek – Św. Brunona z Kwerfurtu
13 lipca 2024 – Sobota – Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
  2. W ostatnim czasie przewróciły się płyty imienne na nagrobkach. Proszę o sprawdzenie stanu technicznego pomników (wypłukana/wykruszona spoina, stabilność podłoża). Przypominam o możliwości ubezpieczenia nagrobków.
  3. W związku z przyznaną promesą z Rządowego programu odbudowy zabytków „Polski Ład” złożyłem pismo do Pani Wójt i Przewodniczącego Rady Gminy Wielka Nieszawka z prośbą o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy w celu podjęcie uchwały przekazania dotacji. Uchwała jest niezbędna do podjęcia dalszych procedur: m. in. ogłoszenia zapytania ofertowego i podpisania trójstronnej umowy.
  4. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Rodzinom: Nadolnym, Puczyńskim, Żbikowskim, Metkowskim; a w Kaplicy Rodzinom: Małachowskim, Rumińskim, Jurczuk;
  5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Jurczuk, l. 73. Polecajmy Jej dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  6. Pani Sołtys Brygida Czapiewska zaprasza na kolejną Akcję Honorowego Krwiodawstwa, która odbędzie się 14 lipca 2024r. w godz. 9.00-14.00 w Małej Nieszawce przy sali ELEMA. Akcja będzie odbywała się w KRWIOBUSIE. Mile widziane kolejne nowe osoby.
  7. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019