OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19. 05. 2024r.

  1. W Liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

20 maja 2024 – Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
23 maja 2024 – Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominam, że czas komunii i spowiedzi świętej wielkanocnej, kończy się w przyszłą Niedzielę w Uroczystość Trójcy Świętej tj. 26 maja. Zapraszam wszystkich którzy jeszcze nie odbyli świątecznej Spowiedzi.
  2. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. Nabożeństwo majowe odprawiamy od poniedziałku do soboty w łączności z Mszą Święta.
  4. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo majowe, a następnie Msza Św.
  5. W czwartek 30 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa „Boże Ciało”. Przejdziemy procesją z Najświętszym Sakramentem od Kaplicy ulicą Piaskową, Kwiatową, Wiosenną, Rzemieślniczą i Toruńska do Kaplicy. Tego dnia Msze święte o godz. 8.00 w Kościele i w Kaplicy o godz. 10.00 połączona z procesją i ok godz. 12 w kaplicy po zakończeniu procesji. Bardzo proszę o udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych w szatkach, proszę także chętnie dzieci do sypania kwiatków. Próby sypania kwiatków 27 i 28 maja po Mszy Świętej ok godz. 17.30. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu 4 ołtarzy:

1 Ołtarz na ulicy Kwiatowej – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych

2 Ołtarz na ulicy Wiosennej – Wspólnota Żywego Różańca

3 Ołtarz na ulicy Rzemieślniczej – mieszkańcy osiedla

4 Ołtarz na parkingu przed kaplica – Wspólnota Żywego Różańca

  1. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Wiśniewskich, Lulińskich; a w Kaplicy: Rodzinom Sobiech, Gołaszewskich i Zduńskich
  2. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019