OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 4 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 10. 03. 2024r.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
 2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 3. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca, kolekta tego dnia przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii.
 4. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 5. W przyszłą Niedziele tj. 17 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. dr Sławomir Tykarski – Dyrektor Ośrodka Adopcyjno-opiekuńczego Diecezji Toruńskiej i Wykładowca UMK. Msze Święte z nauką rekolekcyjną od Poniedziałku do Wtorku o godz. 9. 00 w kaplicy i o godz. 17. 00 w Kościele. Zapraszam do udziału i duchowego przeżycia Wielkiego Postu. Nauka rekolekcyjna dla dzieci w Niedziele na Mszy o godz. 11.30.
 6. W piątek 22 marca na godz. 17. 30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozważania poprowadzą wspólnoty Żywego Różańca. Wyruszymy sprzed kaplicy o godz. 17.30 i pójdziemy „starą trasą Bożego Ciała”. Proszę o zabranie ze sobą świec. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.
 7. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne; w piątki Drogę Krzyżową odprawiamy o godz. 17.00 (naprzemiennie w kościele i kaplicy). Gorzkie Żale śpiewamy w Niedzielę o godz. 15.30 w Kościele przed Mszą Świętą o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
 8. Zapowiedź przedślubna: W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Przemysław Żbikowski, kawaler, zam. Wielka Nieszawka

Aleksandra Tonderys, panna, zam. Wielka Nieszawka (Zapowiedź 1)

Gdyby ktokolwiek wiedział o kanonicznych przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.

 1. Dziękuję Panu Tadeuszowi Dussa za przegląd gaśnic w kościele i kaplicy.
 2. Spotkanie przedpielgrzymkowe dla osób udających się do Grecji z przedstawicielami biura podróży odbędzie się 9 kwietnia (wtorek) o godz. 17. 30 w Kaplicy. Zostały 2 wolne miejsca.
 3. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Jaskulskich, Murawskich, a do Kaplicy Rodziny: Andraszyk, Bargiel, Czachorowskich i Lech;
 4. W dniach od: 10 – 18. 09. 2024r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Trasa wiedzie mi.in przez: Ateny – Delfy – Osios Lukas – Kawala – Filippi – Saloniki – Weria Meteory – Termopile – Mykeny – Epidauros – Starożytny Korynt. Koszt Pielgrzymki: 4 990 zł + 150 Euro.Szczegółowy program Pielgrzymki na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności oraz w gablotach parafialnych. Zostały 2 wolne miejsca.
 5. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019