OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU – 24. 12. 2023r.

 1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

26 grudnia 2023 – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
27 grudnia 2023 – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
28 grudnia 2023 – Święto świętych Młodzianków, męczenników

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki, którymi połamiemy się w wieczór wigilijny.
 2. Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. wigilijna o godz. 22.00 w Kaplicy. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, sąsiadów. Tego dnia zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Pasterka w Kościele parafialnym o godz. 24.00. 25 grudnia nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia Msze Święte odprawiane będą w układzie niedzielnym. Kolekta 2 dnia świąt przeznaczona jest na pomoc w dokończeniu budowy kościołów na terenie Diecezji Toruńskiej.
 4. Dziękuję Nadleśnictwu Dobrzejewice za ofiarowane choinki. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim obecnym za pomoc w wystroju Kościoła i Kaplicy na czas Bożego Narodzenia. Dziękuję Rodzinom: Andraszyk, Fijałkowskich, Garncarek, Guzickich, Grubeckich, Krzemińskich, Marciniak, Sulerzyckich, Olszewskich i Wiśniewskich. Dziękuję dzieciom z Róży Różańcowej Dzieci naszej Parafii za własnoręczne wykonane ozdoby i przystrojenie choinki w kaplicy.
 5. W przyszła Niedzielę, ostatnim dniu roku po Mszy Świętej o godz. 16.00 w kościele, nabożeństwo eucharystyczne jako dziękczynienie za przeżyty rok i wynagradzające za popełnione grzechy.
 6. W Poniedziałek 1 stycznia w Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Rozpocznijmy Nowy Rok z Bożym Błogosławieństwem zawierzając go Opatrzności Bożej. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. bez zmian tzn. o godz. 10. 00, 11. 30 i 16. 00.
 7. Msze Święte w okresie kolędowym w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy o godz. 10.00.
 8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kolekty remontowo-gospodarczej.
 9. W dniach od: 10 – 18. 09. 2024r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Trasa wiedzie mi.in przez: Ateny – Delfy – Osios Lukas – Kawala – Filippi – Saloniki – Weria Meteory – Termopile – Mykeny – Epidauros – Starożytny Korynt. Koszt Pielgrzymki: 4 990 zł + 150 Euro.Szczegółowy program Pielgrzymki na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności oraz w gablotach parafialnych.
 10. Wizytę duszpasterska w naszej Parafii rozpocznę się od Czwartku 28 grudnia. Przybędę do domów, by przynieść Boże błogosławieństwo. Wszyscy podejmijmy wysiłek, aby z kolędy uczynić okazję do spotkania w rodzinie parafii. Proszę, aby w domu zgromadziła się możliwie cała rodzina – obecność na kolędzie jest wyrazem wiary rodziny. Zgodnie z tradycją na stole przykrytym obrusem powinny znaleźć się krzyż, zapalona świeca, Biblia, zeszyt do religii oraz woda święcona.

Plan kolęd na najbliższe dni:

28. 12. 2023rCzwartek od godz. 15. 30 – ul. Lipowa, domy przy basenie, ul. Osiedlowa

29. 12. 2023rPiątek od godz. 15. 30 – ul. Tulipanowa, Narcyzowa, Chabrowa

30. 2023rSobota od godz. 11. 00 – Topolowa (bloki) i część Topolowej od Plebanii do Państwa Okońskich

2. 01. 2024r – Wtorek od godz. 15. 30 – ul. Zielona, Piękna, Wierzbowa

3. 01. 2024r – Środa od godz. 15. 30 – ul. Liliowa, Prosta, Wiązowa

4. 01. 2024r – Czwartek od godz. 15. 30 – ul. Olszynowa

5. 01. 2024r – Piątek od godz. 15.30 – ul. Magnoliowa, Bukowa; Czeremchowa (domy przy ul. Bukowej)

6. 01. 2024r – Sobota od godz. 13. 30 – ul. Toruńska od Plebanii do Olendra obie strony

7. 01. 2024r – Niedziela od 13. 30 – ul. Nad Wałem, Kręta i ul. Widok i Miła

 1. W dniu 10. 01.2024r. (Środa) od godz. 8.00 W Gminnym Ośrodku Zdrowia przy ul. Toruńskiej 18 w Wielkiej Nieszawce odbędą się badania USG, Doppler, Przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG Nerek, USG Stawów,  oraz Echo Serca, Cena jednego badania to 78 zł. Więcej informacji w Przychodni.
 2. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019