OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 28 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 15. 10. 2023r.

  1. W Liturgii Kościoła obecnego tygodnia będziemy wspominali:

16 października 2023 – Poniedziałek – Św. Jadwigi Śląskiej
17 października 2023 – Wtorek – Św. Ignacego Antiocheńskiego
18 października 2023 – Środa – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty
20 października 2023 – Piątek – Św. Jana Kantego

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. W dzisiejszą Niedzielę w jedności z papieżem Franciszkiem, przeżywamy XXIII Dzień Papieski, pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Po Mszach Świętych odbywa się zbiórka do puszek na fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która pomaga ubogiej, a bardzo zdolnej młodzieży w dalszej edukacji. Pomóżmy stypendystom i wesprzyjmy materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
  2. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Różaniec, a następnie Msza Św.
  4. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi o godz. 8. 00; 10. 00 i 11. 30. Na kartkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła i Kaplicy proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
  5. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej, którą odprawiamy od Poniedziałku do Soboty w łączności z Mszą Świętą. Natomiast w Niedzielę w kościele o godz. 15.30. Na różaniec w następujące dni tygodnia Października zapraszam: Poniedziałek – klasy 1, 2, 3; Wtorek – klasy – 4, 5, 6; Środa – mieszkańców okolic Kościoła, Czwartek – Emerytów i Rencistów, Piątek klasy – 7, 8; Sobota – Ministranci. Zapraszam chętnie dzieci do prowadzenia modlitwy różańcowej w kaplicy.
  6. Można zamawiać Intencje Mszalne na Rok 2024.
  7. Dziękuję przybyłym rodzinom za kwiaty, posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Cierzniewskich i Demko, a do kaplicy: Rodziny: Niewczas;
  8. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019