OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 27 NIEDZIELĘ ZWYŁĄ – 8. 10. 2023r.

  1. W Liturgii Kościoła obecnego tygodnia będziemy wspominali:

13 października 2023 – Piątek – Bł. Honorata Koźmińskiego

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Różaniec, a następnie Msza Św.
  2. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca kolekta tego dnia przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii.
  3. W przyszłą Niedzielę tj. 15 Października w jedności z papieżem Franciszkiem, będziemy przeżywali XXIII Dzień Papieski, pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która pomaga ubogiej, a bardzo zdolnej młodzieży w dalszej edukacji. Pomóżmy stypendystom i wesprzyjmy materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
  4. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi o godz. 8. 00; 10. 00 i 11. 30. Na kartkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła i Kaplicy proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
  5. Zapraszam do wspólnej modlitwy Różańcowej, którą odprawiamy od Poniedziałku do Soboty w łączności z Mszą Świętą. Natomiast w Niedzielę w kościele o godz. 15.30. Na różaniec w następujące dni tygodnia Października zapraszam: Poniedziałek – klasy 1, 2, 3; Wtorek – klasy – 4, 5, 6; Środa – mieszkańców okolic Kościoła, Czwartek – Emerytów i Rencistów, Piątek klasy – 7, 8; Sobota – Ministranci. Zapraszam chętnie dzieci do prowadzenia modlitwy różańcowej w kaplicy.
  6. Można zamawiać Intencje Mszalne na Rok 2024.
  7. Dziękuję przybyłym rodzinom za kwiaty, posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Lewandowskich i Rysiewskich, a do kaplicy: Rodzinę: Rembeckich;
  8. Gmina Wielka Nieszawka otrzymała dofinansowanie na remont zabytkowego Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małej Nieszawce w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład. Przedmiotem tej inwestycji w pierwszej części, będą prace konserwatorskie zabytkowego drewnianego jednonawowego Kościoła w Małej Nieszawce, która obejmie całościową impregnację kościoła. Efektem planowanych prac będzie zatrzymanie degradacji elementów drewnianych kościoła. Impregnacja obiektu będzie polegała na nałożeniu na drewniane elementy kościoła preparatu chroniącego obiekt przed owadami. Celem zadania jest przywrócenie właściwego stanu zachowania kościoła. Począwszy od fundamentów, podwalin czy więźby dachowej oraz ściany szczytowej w obrębie II kondygnacji. Ponadto planowane jest scalenie kolorystyczne nowych elementów elewacji kościoła. Odbędzie się również remont ogrodzenia wokół kościoła, który obejmował będzie słupki ogrodzeniowe oraz fundament z których odpada tynk oraz drewniane sztachety przęseł. Kwota dofinansowania wynosi: 679 967,76 zł. Druga część inwestycji obejmie izolację fundamentów, konserwację kamiennego cokołu wokół kościoła, odpływy granitowe, naprawę murów ścian piwnicy. W celu wstrzymania procesu zawilgocenia i podciągania kapilarnego. Wprowadzona zostanie także konserwacja kamiennej podmurówki kościoła, polegająca na uzupełnieniu brakujących i spękanych fragmentów spoiny oraz oczyszczeniu lica kamienia. Ponadto będzie miała miejsce wymiana schodów i balustrady prowadzących do kościoła. Kwota dofinansowania wynosi: 436 247,74 zł. Całość projektów 1116215,50. Dziękuję Panu Wójtowi Krzysztofowi Czarneckiemu za życzliwość, troskę o gminny i parafialny zabytek i możliwość złożenia wniosku. Dziękuję pracownikom Gminy  Pani Paulinie Wiśniewskiej i Pani Annie Maślak kierownikowi Muzeum Olenderskiego za współtworzenie projektów.
  9. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019