OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 26 NIEDZIELĘ ZWYŁĄ – 1. 10. 2023r.

 1. W Liturgii Kościoła obecnego tygodnia będziemy wspominali:

02 października 2023 – Poniedziałek – Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
04 października 2023 – Środa – Św. Franciszka z Asyżu
05 października 2023 – Czwartek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu
06 października 2023 – Piątek – Św. Faustyny Kowalskiej

07 października 2023 – Sobota – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 2. W dzisiejszą Niedzielę 1 października po Mszy św. o godz. 11.30, spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się Przyjęcia I Komunii Świętej.
 3. W dzisiejszą Niedzielę 1 Października zapraszamy na comiesięczną modlitwę Róż Różańcowych wraz z Parafianami, rozpoczynająca się w Kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, Adoracją indywidualną, a następnie jedną częścią Różańca we wszystkich intencjach Róż Różańcowych oraz Parafian. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Dziś rozpoczynamy Październik – miesiąc poświęcony modlitwie Różańcowej. Zapraszam do wspólnej modlitwy Różańcowej, którą będziemy odprawiali od Poniedziałku do Soboty w łączności z Mszą Świętą. Natomiast w Niedzielę w kościele o godz. 15.30. Na różaniec w następujące dni tygodnia Października zapraszam: Poniedziałek – klasy 1, 2, 3; Wtorek – klasy – 4, 5, 6; Środa – mieszkańców okolic Kościoła, Czwartek – Emerytów i Rencistów, Piątek klasy – 7, 8; Sobota – Ministranci. Zapraszam chętnie dzieci do prowadzenia modlitwy różańcowej w kaplicy.
 5. W naszej parafii tworzy się VI Róża Różańcowa – Róża dzieci i młodzieży modlących się za swoich rodziców. Odbyło się już pierwsze spotkanie Róży, ale wciąż można dołączyć – zostało 6 miejsc. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu w tej samej formie: Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym, a następnie spotkanie w salce. Podczas spotkań planowana jest formacja duchowa  – spotkania ze Słowem Bożym, poznawanie młodych Świętych, pielgrzymki, wspólny śpiew, warsztaty psychoedukacyjne, a także zajęcia plastyczne. Następne spotkanie 24.10 – planowane jest wspólne tworzenie różańców z kasztanów. Zapraszamy chętne Dzieci i Młodzież.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

–  I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o powołania;

I piątek miesiąca – od godziny 9.30 odwiedzę chorych z Komunią Świętą.   Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 16. 00 do 16. 50. Na zakończenia adoracji nabożeństwo do NSPJ, a następnie Msza Święta.

 1. Można zamawiać Intencje Mszalne na Rok 2024.
 2. Dziękuję przybyłym rodzinom za kwiaty, posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła: Dąbrowicz, a do kaplicy: Rodziny: Niewczas;
 3. Gmina Wielka Nieszawka otrzymała dofinansowanie na remont zabytkowego Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małej Nieszawce w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład. Przedmiotem tej inwestycji w pierwszej części, będą prace konserwatorskie zabytkowego drewnianego jednonawowego Kościoła w Małej Nieszawce, która obejmie całościową impregnację kościoła. Efektem planowanych prac będzie zatrzymanie degradacji elementów drewnianych kościoła. Impregnacja obiektu będzie polegała na nałożeniu na drewniane elementy kościoła preparatu chroniącego obiekt przed owadami. Celem zadania jest przywrócenie właściwego stanu zachowania kościoła. Począwszy od fundamentów, podwalin czy więźby dachowej oraz ściany szczytowej w obrębie II kondygnacji. Ponadto planowane jest scalenie kolorystyczne nowych elementów elewacji kościoła. Odbędzie się również remont ogrodzenia wokół kościoła, który obejmował będzie słupki ogrodzeniowe oraz fundament z których odpada tynk oraz drewniane sztachety przęseł. Kwota dofinansowania wynosi: 679 967,76 zł. Druga część inwestycji obejmie izolację fundamentów, konserwację kamiennego cokołu wokół kościoła, odpływy granitowe, naprawę murów ścian piwnicy. W celu wstrzymania procesu zawilgocenia i podciągania kapilarnego. Wprowadzona zostanie także konserwacja kamiennej podmurówki kościoła, polegająca na uzupełnieniu brakujących i spękanych fragmentów spoiny oraz oczyszczeniu lica kamienia. Ponadto będzie miała miejsce wymiana schodów i balustrady prowadzących do kościoła. Kwota dofinansowania wynosi: 436 247,74 zł. Całość projektów 1116215,50. Dziękuję Panu Wójtowi Krzysztofowi Czarneckiemu za życzliwość, troskę o gminny i parafialny zabytek i możliwość złożenia wniosku. Dziękuję pracownikom Gminy  Pani Paulinie Wiśniewskiej i Pani Annie Maślak kierownikowi Muzeum Olenderskiego za współtworzenie projektów.
 1. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019