OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 15 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 16. 07. 2023r.

  1. W Liturgii Kościoła obecnego tygodnia będziemy wspominali:

22 lipca 2023 – Sobota – Święto św. Marii Magdaleny 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. W kościele trwają prace obejmujące gazowanie świątyni. Do odwołania wszystkie Msza Święte są odprawiane w Kaplicy.
  2. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. W przyszłym tygodniu udaję się na zaplanowany wcześniej urlop. Nie będzie Mszy Św. w dni powszednie. W Sobotę i Niedzielę będzie mnie zastępował ks. Zbigniew Walkowiak.
  4. W dniach 23 – 30 lipca 2023 będzie obchodzony 24 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjnąAkcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Z tej racji w przyszłą sobotę i niedzielę tj. 22 i 23 lipca  po każdej Mszy św. zostanie odprawiony obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów. Po Eucharystii wyjdziemy na parking by poświęcić pojazdy. Podczas obrzędu poświęcenia, będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  5. Z inicjatywy II Róży Różańcowej z naszej parafii tworzona jest V Róża Różańcowa osób modlących się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Osoby, które czują powołanie do takiej formy modlitewnej proszę o zgłoszenia do p. Barbary Krzemińskiej
  6. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kaplicy Rodzinom: Pabjanek, Słabędzkich i Bądzielewskich;
  7. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019