OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 10 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11. 06. 2023r.

  1. W Liturgii Kościoła obecnego tygodnia będziemy wspominali:

12 czerwca 2023 – Poniedziałek – Bł. Męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Towarzyszy  
13 czerwca 2023 – Wtorek – Św. Antoniego z Padwy 
14 czerwca 2023 – Środa – Bł. Michała Kozala, Bpa i męczennika 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty w łączności z Mszą Święta o godz. 17.00.
  2. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza Św.
  3. Dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania uroczystości Bożego Ciała: Wspólnocie Żywego Różańca, Rodzicom dzieci 1 Komunijnych i mieszkańcom osiedla ul. Rzemieślniczej za budowę i przygotowanie ołtarzy, Dzieciom sypiącym kwiatki i ich rodzicom. Wszystkim z udział w procesji i wspólną modlitwę.
  4. W przyszłą Niedzielę 18 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam na uroczystość odpustową do Kościoła Parafialnego w Małej Nieszawce. Suma parafialna połączona z procesją eucharystyczną wokół Kościoła pod przewodnictwem ks. prof. Dariusza Iwańskiego, biblisty i przewodnika po Ziemi Świętej, będzie sprawowana w Kościele o godz. 11.30. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.
  5. Parafia otrzymała dotację na przeprowadzenie gazowania Kościoła i eliminację drewnojadów. Urząd Marszałkowski przyznał kwotę 62000,00, Wojewódzki Konserwator Zabytków 10000, wkład własny Parafii wynosi 18571,00. Prace zostaną przeprowadzone na początku lipca i potrwają około 3 tygodnie. Przez ten czas Kościół będzie wyłączony z użytkowania.
  6. W przyszłą III niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  7. W dniach od: 9 – 20. 11. 2023r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Meksyku. Koszt pielgrzymki: 4 650 zł + 1400 dolarów. Szczegółowy program pielgrzymki na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności i w gablotach parafialnych oraz na stronie biura podróży: n-adventures.pl/meksyk.html
  8. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Rodzinom: Grześkowiak i Maksymowicz, a w Kaplicy Rodzinom: Licznerskich i Białkowskich.
  1. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019