OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 4. 06. 2023r.

 1. W Liturgii Kościoła obecnego tygodnia będziemy wspominali:

05 czerwca 2023 – Poniedziałek – Św. Bonifacego 
08 czerwca 2023 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty w łączności z Mszą Święta o godz. 17. 00.
 2. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza Św.
 3. W Niedzielę 11 czerwca o godz. 16.00 w Kościele Parafialnym ks. Zygmunt Kwiatkowski będzie sprawował Mszę Świętą dziękczynna z okazji 50 rocznicy Święceń Kapłańskich.
 4. W czwartek 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa „Boże Ciało”. Przejdziemy procesją z Najświętszym Sakramentem od Kaplicy ulica Piaskowa, Kwiatową, Wiosenną, Rzemieślniczą i Toruńska do Kaplicy. Tego dnia Msze święte o godz. 8.00 w Kościele i w Kaplicy o godz. 10.00 połączona z procesją i ok godz. 12 w kaplicy po zakończeniu procesji. Bardzo proszę o udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych w szatkach, proszę także chętnie dzieci do sypania kwiatków. Próby sypania kwiatków 5 i 6 czerwca po Mszy Świętej ok godz. 17.30. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu 4 ołtarzy:

1 Ołtarz na ulicy Piaskowej – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych

2 Ołtarz na ulicy Wiosennej – Wspólnota Żywego Różańca

3 Ołtarz na ulicy Rzemieślniczej – mieszkańcy osiedla

4 Ołtarz na parkingu przed kaplica – Wspólnota Żywego Różańca

 1. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Rodzinom Izdebskich i Walickich, a w Kaplicy Rodzinom: Małkiewicz, Wolant i Gapińskich.
 2. W Niedzielę 18 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam na uroczystość odpustową do Kościoła Parafialnego w Małej Nieszawce. Suma parafialna połączona z procesją eucharystyczną wokół Kościoła pod przewodnictwem ks. prof. Dariusza Iwańskiego, biblisty i przewodnika po Ziemi Świętej, będzie sprawowana o godz. 11.30. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.
 3. Parafia otrzymała dotację na przeprowadzenie gazowania Kościoła i eliminację drewnojadów. Urząd Marszałkowski przyznał kwotę 62000,00, Wojewódzki Konserwator Zabytków 10000, wkład własny Parafii wynosi 18571,00. Prace zostaną przeprowadzone na początku lipca i potrwają  3 tygodnie. Przez ten czas Kościół będzie wyłączony z użytkowania.
 4. W dniach od: 9 – 20. 11. 2023r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Meksyku. Koszt pielgrzymki: 4 650 zł + 1400 dolarów. Szczegółowy program pielgrzymki na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności i w gablotach parafialnych oraz na stronie biura podróży: n-adventures.pl/meksyk.html
 5. Pani Sołtys Brygida Czapiewska zaprasza na kolejną Akcję Honorowego Krwiodawstwa, która odbędzie się 11. 06. (niedziela) w godz. 9.00 – 14.00 przy GOKiS w Małej Nieszawce. Zapraszamy chętnych w wieku 18-65 lat w ogólnie dobrym stanie zdrowia.
 6. W dniu 14. 06. 2023r. (Środa) od godz. 8.00 w Gminnym Ośrodku zdrowia przy ul. Toruńskiej 18 w Wielkiej Nieszawce odbędą się badania USG, Doppler, Przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG Nerek, USG Stawów, USG Piersi oraz Echo Serca, Cena jednego badania to 78 zł. Więcej informacji w Przychodni.
 7. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019