OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28. 05. 2023r.

  1. W Liturgii Kościoła obecnego tygodnia będziemy wspominali:

29 maja 2023 – Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła 
31 maja 2023 – Środa – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny 
01 czerwca 2023 – Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana 
02 czerwca 2023 – Piątek – Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. Nabożeństwo majowe, a od czwartku nabożeństwo czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty w łączności z Mszą Święta o godz. 17. 00.
  2. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo majowe, a następnie Msza Św.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

–   I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o powołania;

–  I piątek miesiąca – od godz. 9.30 odwiedzę Chorych z Komunią Święta. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 16. 00 na zakończenie adoracji o godz. 17.50, nabożeństwo do NSPJ, a następnie Msza Święta.

  1. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w III niedzielę miesiąca podczas kolekty przeznczonej na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii.
  2. W czwartek 8 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa „Boże Ciało”. Ze względu na prośby Rodziców dzieci uczestniczących w procesji skracamy jej dystans i wracamy do „starej trasy” przejdziemy procesją z Najświętszym Sakramentem od Kaplicy ulica Piaskowa, Kwiatową, Wiosenną, Rzemieślniczą i Toruńska do Kaplicy. Tego dnia Msze święte o godz. 8.00 w Kościele i w Kaplicy o godz. 10.00 połączona z procesją i ok godz. 12 w kaplicy po zakończeniu procesji. Bardzo proszę o udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych w szatkach, proszę także chętnie dzieci do sypania kwiatków. Próby sypania kwiatków 5 i 6 czerwca po Mszy Świętej ok godz. 17.30. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu 4 ołtarzy:

1 Ołtarz na ulicy Piaskowej – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych

2 Ołtarz na ulicy Wiosennej – Wspólnota Żywego Różańca

3 Ołtarz na ulicy Rzemieślniczej – mieszkańcy osiedla

4 Ołtarz na parkingu przed kaplica – Wspólnota Żywego Różańca

  1. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Rodzinom Matuszewskich i Zakrzewskich, a w Kaplicy Rodzinom: Smoleń, Czaplińskich i Dussa
  2. W dniach od: 9 – 20. 11. 2023r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Meksyku. Koszt pielgrzymki: 4 650 zł + 1400 dolarów. Szczegółowy program pielgrzymki na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności i w gablotach parafialnych oraz na stronie biura podróży: www.n-adventures.pl/meksyk.html
  1. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019