Parafialna Pielgrzymka do Meksyku: 9-20. 11. 2023r.

DZIEŃ 1.
Przylot do miasta Meksyk o 19.35. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2.
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: historyczne centrum miasta Meksyk: Zocalo, Katedra, Msza Święta, Paeso de la Reforma, Muzeum Antropologiczne. Po południu przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco – podpatrywanie muzyków mariachis. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3.
Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy cywilizacji Tolteków – miasta Tula ze słynnymi posągami atlantów. Przejazd do Queretaro: spacer po starówce, odwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Msza Święta. Kolacja. Nocleg w mieście Meksyk.

DZIEŃ 4.
Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadelupe – Msza Święta. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5.
Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą w otoczeniu dwóch najsłynniejszych wulkanów Meksyku do stanu Puebla. Odwiedzenie symbolu konkwisty, piramidy w Cholula – wejście na szczyt piramidy do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie wizyta w pobliskim wiejskim kościółku w stylu baroku indiańskiego w Tonantzintla. Wczesna obiadokolacja w restauracji (możliwość spróbowania słynnego kurczaka w sosie mole, który narodził się w Puebla). Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla: Starówka, Katedra, rynek Parian. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6.
Śniadanie. Przejazd do największej jaskini Meksyku – Cacahuamilpa: spacer połączony z podziwianiem różnorodnych form skalnych. Następnie przejazd do słynącego z wyrobów jubilerskich miasta Taxco. Msza Święta rano w Puebla lub na wieczór w Taxco. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7.
Śniadanie. Zwiedzanie Taxco. Spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do Acapulco. ALL INCL.

DZIEŃ 8.
Acapulco – all inclusive. Wczesnym popołudniem wyjazd na wycieczkę po Acapulco. Najpierw przejazd na punkty widokowe skąd rozpościera się wspaniały widok na Acapulco. Następnie krótki pobyt w starej części Acapulco, skąd wypływa statek na rejs po Zatoce Św. Łucji. Podczas rejsu podziwianie wspaniałych rezydencji słynnych osób, które mieszkały lub posiadają swoje wille nad Pacyfikiem oraz zabaw w rytmach latynoamerykańskich. Na zakończenie dnia, wieczorem przejazd na słynny pokaz skoków ze skały Quebrada. Kolacja w hotelu.

DZIEŃ 9.
Acapulco – all inclusive. Plażowanie i wypoczynek.

DZIEŃ 10.
Acapulco – all inclusive. Plażowanie i wypoczynek.

DZIEŃ 11.
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Gwadelupe – Msza Święta. Czas na modlitwę i ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju. Kolacja serwowana w samolocie przez linie lotnicze.

DZIEŃ 12.
Przylot do kraju.

CENA: 4650 PLN + 1400 USD (+300 USD napiwki)

* Cena zawiera WSZYSTKIE niezbędne opłaty, a więc nie ma ŻADNYCH ukrytych kosztów.
* Minimalna liczba uczestników potrzebna, by pielgrzymka się odbyła: 30 osób.

ZAPISY NA LISTĘ ZAINTERESOWANYCH PRZYJMUJE / INFORMACJI UDZIELA
Izabela Zalech, tel. 663 534 462
email: pielgrzymki@n-adventures.pl

Cena zawiera WSZYSTKIE niezbędne opłaty, a w szczegółach obejmuje:

– ubezpieczenie KL + NNW;
– NOWOŚĆ: osoby z chorobami przewlekłymi nie wnoszą żadnych dodatkowych opłat;
– przelot samolotem na trasie Warszawa – Amsterdam – Mexico City i z powrotem;
– śniadania i kolacje, all inclusive w Acapulco, na objeździe jeden napój do kolacji;
– opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie;
– opieka księdza na całej trasie (codzienna Msza św.);
– transport klimatyzowanym autokarem w Meksyku;
– hotele 4* (lokalny standard | w Acapulco położony bezpośrednio przy plaży); Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: 480$
– 1 napój do kolacji (woda, napój, piwo);
– rezerwacje miejsc w kościołach lub hotelach dla potrzeb odbycia codziennej Mszy świętej.

* Przeloty są wykupione za pośrednictwem Biura Podróży Kompas (Toruń).
* Organizacją podróży w Meksyku zajmuje się Biuro Euroamerica.
* Kwota dolarowa płatna na miejscu w celu zakupu pakietu pielgrzyma w lokalnym biurze podróży.
* Profil wyjazdu jest pielgrzymkowy.

UWAGI:

• zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów;
• organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego;

Parafiamalanieszawka.pl - 2019