OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9. 04. 2023r.

  1. Pragnę przekazać całej Wspólnocie Parafialnej życzenia świąteczne. Ciągle od nowa zdumiewa nas to, co się wydarzyło, a czego świadectwem jest pusty grób. Życzę Wam, by to zdumienie stało się również Waszym udziałem, aby Dobra Nowina o zmartwychwstaniu nigdy Wam nie spowszedniała. Życzę, również odwagi opowiadania innym o zmartwychwstaniu, skoro sami stanęliście nad pustym grobem. Niech czas świąt Wielkanocnych przyczyni się do umocnienia więzi w Waszych małżeństwach i rodzinach, a pewność zmartwychwstania po doświadczeniu krzyża przeżywanego z Jezusem pomoże Wam przezwyciężać wszelkie kryzysy i trudne chwile. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pana!
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę, tj. o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Kolekta przeznczona jest na cele diecezjalne – dokończenie budowy Kościołów na terenie Diecezji Toruńskiej.
  3. Składam serdeczne podziękowanie Pani Justynie Melzer z Kwiaciarni „Bajka” za wykonanie i ustrojenie Grobu Pańskiego. Pani Krystynie Dąbrowicz za nowe nasadzenia kwiatów przy plebanii. Dziękuję Różom Żywego Różańca za pomoc w sprzątaniu i strojeniu Kościoła, Służbie Liturgiczne za aktywne włączenie się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Zespołowi Wspomnienie i Pani Iwonie Piecewicz za uświetnianie liturgii śpiewem i grą na organach. Dziękuję wszystkim Parafianom za adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, a także za liczy udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.
  4. W Piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca kolekta tego dnia przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii. W ubiegłym tygodniu dokonano pielęgnacyjnej przycinki drzew wokół Kościoła, a także nasadzono 120 sztuk tui wokół ogrodu plebanii. Całość prac wyniosła 8600 zł.
  6. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Rodzinom: Paliwoda, Ziemniak, Kopczyńskich, Buze, a w Kaplicy Rodzinie: Zduńskich
  7. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019