OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 4 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 19. 03. 2023r.

  1. W Liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

20 marca 2023 – Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny 
25 marca 2023 – Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. kan. Zbigniew Walkowiak – Dyrektor Ekonomiczny Diecezji Toruńskiej. Msze Święte z nauką rekolekcyjną od Poniedziałku do Środy o godz. 9. 00 w Kaplicy i o godz. 17. 00 w Kościele. Kolekta w środę przeznaczona będzie na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty. Zapraszam do udziału i duchowego przeżycia Wielkiego Postu. Na zakończenie rekolekcji w środę odbędzie się spowiedź święta: w kaplicy od 8.30 do 9.00 i w kościele od 16.00 do 17. 00.
  2. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Po 9 latach użytkowania zepsuł się piec gazowy na plebanii, który musi zostać wymieniony ponieważ naprawa byłby zbliżona kosztowo do zakupu nowego pieca.
  3. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.
  4. W ramach rekolekcji wielkopostnych dla dzieci zapraszam na dwie liturgie niedzielne 26.03 i 2.04 na godz. 11.30 z nauką dla dzieci, a także na nabożeństwo drogi krzyżowej 24.03. na godz. 17.00.
  5. W piątek 31 marca na godz. 18. 30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozważania poprowadzą wspólnoty Żywego Różańca. Wyruszymy sprzed kaplicy o godz. 18.30 i pójdziemy „starą trasą Bożego Ciała”. Proszę o zabranie ze sobą świec. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.
  6. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne; w piątki Drogę Krzyżową odprawiamy o godz. 17.00 (naprzemiennie w kościele i kaplicy). Gorzkie Żale śpiewamy w Niedzielę o godz. 15.30 w Kościele połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
  7. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Sobocińskich, Rochman i Winnickich do Kaplicy Rodziny: Kamińskich;
  8. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019