OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 7 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 19. 2. 2023r.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. W dzisiejszą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16. 00, jako nasze duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu.
  3. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (22 lutego) rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze św. w naszej parafii będą odprawione o godz.: 10.00 i 16.30 w Kaplicy, o godz. 18.00 w Kościele oraz o godz. 9.00 w DPS. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60 roku obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również ograniczenie ilości spożywanych posiłków (jeden posiłek do syta). Kolekta tego dnia jest naszą jałmużną postną.
  5. Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominam trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.
  6. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne; w piątki Drogę Krzyżową odprawiamy o godz. 17.00 (naprzemiennie w kościele i kaplicy). Gorzkie Żale śpiewamy w Niedzielę o godz. 15.30 w Kościele przed Mszą Świętą o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
  7. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Gołaś, Błażejewskich i Cieszyńskich do Kaplicy Rodziny: Garncarek, Derengowskich, Antoszków.
  8. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019