OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 32 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 6. 11. 2022r.

 1. W Liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

 

09 listopada 2022 – Środa – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 
10 listopada 2022 – Czwartek – Św. Leona Wielkiego 
11 listopada 2022 – Piątek – Św. Marcina z Tours 
12 listopada 2022 – Sobota – Św. Jozafata 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświecającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji zmarłych i przyjęcie Komunii Świętej. W czasie oktawy w dni powszednie Msze Święte odprawiane będą w kaplicy na cmentarzu.
 2. W Środę w Kościele o godzinie 17. 00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
 3. W Piątek 11 listopada nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych według dyspensy udzielonej przez Biskupa Ordynariusza wszystkim przebywający na terenie diecezji toruńskiej.
 4. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi o godz. 8. 00; 10. 00 i 11. 30. Na kartkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła i Kaplicy proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
 5. Przypominam o obowiązku przedłużenia pokładnego na cmentarzu parafialnym tych grobów, których minął już 20 letni okres dzierżawy.
 6. W związku poważną chorobą Pana Organisty w miarę możliwości będzie zastępowała Pana Mateusza Pani Iwona Piecewicz, której dziękuje za gotowość pomocy. Proszę o modlitwę w intencji zdrowia Pana Mateusza.
 7. W dniach od: 12-20. 09. 2023r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch do Grobu św. Jana Pawła II trasa wiedzie mi.in przez: Rzym – Watykan – Castel Gandolfo – Monte Cassino, San Giovanni Rotondo – Monte Sant’ Angelo – Lanciano – Loreto – Asyż. Koszt Pielgrzymki: 4 170 zł (stali klienci) + 90 Euro, 4390 (nowi klienci) + 90 Euro. Szczegółowy program Pielgrzymki na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności oraz w gablotach parafialnych. Zostało 12 wolnych miejsc.
 8. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do kaplicy: Rodziny: Szymerskich, Staniszewskich i Podobieńskich, a do Kościoła Rodziny: Jabłońskich i Jankowskich.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Zygmunt Zembrzucki, lat 76, Polecajmy Jego dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … „
 10. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019