OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 29 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 16. 10. 2022r.

 1. W Liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

17 października 2022 – Poniedziałek – Św. Ignacego Antiocheńskiego 
18 października 2022 – Wtorek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty 
20 października 2022 – Czwartek – Św. Jana Kantego 
22 października 2022 – Sobota – Św. Jana Pawła II 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. W dzisiejszą Niedzielę w jedności z papieżem Franciszkiem, przeżywamy XXII Dzień Papieski, pod hasłem „Blask Prawdy”. Po Mszach Świętych odbywa się zbiórka do puszek na fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która pomaga ubogiej, a bardzo zdolnej młodzieży w dalszej edukacji. Pomóżmy stypendystom i wesprzyjmy materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
 2. W dzisiejszą III niedziela miesiąca kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii.
 3. W Środę w Kościele o godzinie 17. 00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Różaniec, a następnie Msza Św.
 4. Zapraszam do wspólnej modlitwy Różańcowej, którą będziemy odprawiali od Poniedziałku do Soboty w łączności z Mszą Świętą. Natomiast w Niedzielę w kościele o godz. 15.30. Na różaniec w następujące dni tygodnia Października zapraszam: Poniedziałek – klasy 1, 2, 3; Wtorek – klasy – 4, 5, 6; Środa – mieszkańców okolic Kościoła, Czwartek – Emerytów i Rencistów, Piątek klasy – 7, 8; Sobota – Ministranci.
 5. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi o godz. 8. 00; 10. 00 i 11. 30. Na kartkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła i Kaplicy proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
 6. W najbliższą sobotę tj. 22. 10. 2022 r. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Wyjazd ma charakter religijny. Mile widziane będą dzieci i młodzież.
  W programie: m. in. Wieczernik (udział w odsłonięciu obrazu MBB, Msza Św., wspólny Różaniec). Cena 50 zł /os. (dotyczy przejazdu i ubezpieczenia). Zapisy i wpłaty do czwartku 20. 10. do godz. 20.00: – Ks. Marcin Lisiński (po każdej Mszy Św.) i Brygida Czapiewska 509 558 958. Czas trwania: 9.00 – 17.30.
 7. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i kaplicy. W następnym tygodniu proszę do kaplicy: Rodziny: Szymerskich, Staniszewskich, Podobieńskich, a do Kościoła Rodziny: Klonowskich, Sztandarskich
 8. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019