OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 12. 06. 2022r.

1. W Liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

13 czerwca 2022 – Poniedziałek – Św. Antoniego z Padwy
14 czerwca 2022 – Wtorek – Bł. Michała Kozala
16 czerwca 2022 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
17 czerwca 2022 – Piątek – Św. Alberta Chmielowskiego

1. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty w łączności z Mszą Święta.
  2. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza Św.
  3. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca kolekta tego dnia przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii.
  4. Dzisiejsza Niedziela Uroczystości Trójcy Świętej, kończy czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  5. W czwartek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa „Boże Ciało” tego dnia przejdziemy główna ulica naszej Parafii od Kościoła do Kaplicy procesją z Najświętszym Sakramentem. Tego dnia Msze święte o godzi 8.00, 10.00 połączona z procesją i ok godz. 12 w kaplicy po zakończeniu procesji. Bardzo proszę o udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych w szatkach, proszę także chętnie dzieci do sypania kwiatków. Próby sypania kwiatków 13 i 14 czerwca po Mszy Świętej ok godz. 17.30. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu 4 ołtarzy:

1 Ołtarz we wjeździe do pasmanterii u Państwa Lipowskich – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych

2 Ołtarz na placu u Państwa Rusinek – mieszkańcy pobliskich domów

3 Ołtarz we wjeździe na ulicę Rzemieślniczą – mieszkańcy osiedla

4 Ołtarz na parkingu przed kaplica – Wspólnota Żywego Różańca

1. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszam na uroczystość odpustową naszej do Kościoła Parafialnego w Małej Nieszawce. Suma parafialna połączona z procesją eucharystyczną wokół Kościoła pod przewodnictwem ks. kan. Zbigniewa Walkowiaka będzie sprawowana o godz. 11.30. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.
  2. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Rodzinom: Krempeć, Insadowskim i Lipowskim, a w Kaplicy Rodzinom: Bronickim
  3. Zapowiedzi przedślubne: W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Rafał Olszewski, kawaler, zam. Mała Nieszawka

Karolina Skibińska, panna, zam. Mała Nieszawka (Zapowiedź 1)

Marusz Józef Ochałek, kawaler, zam. Katowice

Emilia Maria Specjał, panna, zam. Mała Nieszawka (Zapowiedź 1)

Bartosz Marek Kościński, cywilnie związany, zam. Opole

Dominika Kościńska zd. Olejarczyk, cywilnie związana, zam. Opole (Zapowiedź 1)

Gdyby ktokolwiek wiedział o kanonicznych przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.

1. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.