OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5. 06. 2022r.

  1. W Liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

06 czerwca 2022 – Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła 
09 czerwca 2022 – Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty w łączności z Mszą Święta.
  2. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza Św.
  3. Dziękuję Rodzinie Lipowskich i Pasmanterii za wyczyszczenie chodników w Kościele i Kaplicy.
  4. Dziękuję Panu Wójtowi Krzysztofowi Czarneckiemu za udostępnienie Gminnego busa na wyjazd scholii Parafialnej Promyczki do Poznania.
  5. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  6. W czwartek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa „Boże Ciało” tego dnia przejdziemy główna ulica naszej Parafii od Kościoła do Kaplicy procesją z Najświętszym Sakramentem. Tego dnia Msze święte o godzi 8.00, 10.00 połączona z procesją i ok godz. 12 w kaplicy po zakończeniu procesji. Bardzo proszę o udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych w szatkach, proszę także chętnie dzieci do sypania kwiatków. Próby sypania kwiatków 13 i 14 czerwca po Mszy Świętej ok godz. 17.30. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu 4 ołtarzy:

1 Ołtarz we wjeździe do pasmanterii u Państwa Lipowskich – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych

2 Ołtarz na placu u Państwa Rusinek – mieszkańcy pobliskich domów

3 Ołtarz we wjeździe na ulicę Rzemieślniczą – mieszkańcy osiedla

4 Ołtarz na parkingu przed kaplica – Wspólnota Żywego Różańca

  1. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Rodzinom: Lewandowskich i Rysiewskich, a w Kaplicy Rodzinom: Małkiewicz, Wolant, Gapińskich.
  2. Za tydzień, 12 czerwca 2022 r. odbędzie się kolejna Akcja Honorowego Krwiodawstwa połączona z możliwością zarejestrowania się jako potencjalny Dawca Szpiku (działanie wspólne z: Powiat Toruński – „Powiat Dobrych Ludzi”). Dzięki uprzejmości CSiR OLENDER, całość działań będzie zorganizowana na terenie Aquaparku w Wielkiej Nieszawce. Zapraszamy krwiodawców, młodzież i wszystkich chętnych. Ogólnie preferowany jest wiek 18-65 r.ż. Jak zwykle czekają upominki.
  3. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019