OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17. 04. 2022r.

  1. W imieniu własnym pragnę przekazać całej Wspólnocie Parafialnej życzenia świąteczne. Ciągle od nowa zdumiewa nas to, co się wydarzyło, a czego świadectwem jest pusty grób. Życzę Wam, by to zdumienie stało się również Waszym udziałem, aby Dobra Nowina o zmartwychwstaniu nigdy Wam nie spowszedniała. Życzę, również odwagi opowiadania innym o zmartwychwstaniu, skoro sami stanęliście nad pustym grobem. Niech czas świąt Wielkanocnych przyczyni się do umocnienia więzi w Waszych małżeństwach i rodzinach, a pewność zmartwychwstania po doświadczeniu krzyża przeżywanego z Jezusem pomoże Wam przezwyciężać wszelkie kryzysy i trudne chwile. Życzę, aby Dobra Nowina o godności każdej osoby ludzkiej coraz bardziej zakorzeniała się w naszej Ojczyźnie. Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pana!
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę, tj. o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Kolekta przeznczona jest na cele diecezjalne – dokończenie budowy Kościołów na terenie Diecezji Toruńskiej.
  3. Składam serdeczne podziękowanie Panu Waldemarowi Gołaś za montaż banera i opiekę nad parafialnym drzewostanem oraz wymianę kranu na cmentarzu. Dziękuję Pani Marcie Laskowskiej i Kwiaciarni „Bajka” za wykonanie i ustrojenie Grobu Pańskiego. Rodzinie Garncarek za pomoc w strojeniu Kościoła, Pani Krystynie Dąbrowicz za nowe nasadzenia kwiatów przy kaplicy Panu Józefowi Grześkowiak za podcięcie drzew krzewów przy Kościele, Panu Jurczuk za naprawę furtki na cmentarzu. Dziękuję Różom Żywego Różańca, Służbie Liturgiczne za aktywne włączenie się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Zespołowi Wspomnienie i Pani Iwonie Piecewicz za uświetnianie liturgii śpiewem i grą na organach. Dziękuję wszystkim Parafianom za adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, a także za liczy udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.
  4. Od wtorku 19 kwietnia o godz. 18.00 w Kościele parafialnym rozpoczynamy próby do Bierzmowania. Obecność Młodzieży obowiązkowa.
  5. W Piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Rodzinom: Guzińskich, Borek, Michalik, a w Kaplicy Rodzinie: Pani Zduńskiej z córką Beatą.
  7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp.: Eugeniusz Domżalski, lat 63, Polecajmy Jego dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … „
  8. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019