OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 8 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 27. 02. 2022r.

 1. W Liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

04 marca 2022 – Piątek – Święto św. Kazimierza, Królewicza 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. W dzisiejszą Niedzielę w ramach duchowego przygotowania do okresu Wielkiego Postu w Kościele Parafialnym po Mszy Św. o godz. 10.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy przed Msza Św. o godz. 16.00.
 2. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kolekty gospodarczej.
 3. W związku z apelem abp Stanisława Gądeckiego i Bp Wiesława Śmigla dziś we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się zbiórka na Ukrainę. Ofiary zostaną przekazanie potrzebującym przez Caritas Polska.
 4. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (2 marca) rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze św. w naszej parafii będą odprawione o godz.: 11.00 i 16.30 w Kaplicy i o godz. 18.00 w Kościele oraz o godz. 9.30 w DPS. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60 roku obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również ograniczenie ilości spożywanych posiłków (jeden posiłek do syta). W Środę Popielcową nie będzie nowenny do MBNP. Kolekta tego dnia jest naszą jałmużną postną.
 5. Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominam trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.
 6. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne; w piątki Drogę Krzyżową odprawiamy o godz. 17.00 (naprzemiennie w kościele i kaplicy). Gorzkie Żale śpiewamy w Niedzielę o godz. 15.30 w Kościele przed Mszą Świętą o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

–  I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o powołania;

–  I piątek miesiąca – od godziny 9.30 odwiedzę chorych z Komunią Świętą.   Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 16.00. Na zakończenia adoracji nabożeństwo do NSPJ następnie Droga Krzyżowa i Msza Święta. Po Mszy świętej spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

 1. W przyszłą niedzielę 6 Marca po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie z Rodzicami Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 2. Dziękuję przybyłym rodzinom za posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W następnym tygodniu proszę do Kościoła Rodziny: Krzemińskich i Kujawa, do Kaplicy Rodziny: Dąbrowicz;
 3. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Beata Ziemniak, lat 45. Polecajmy Jej dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …
 4. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019