OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY – 26. 12. 2021r.

  1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

27 grudnia 2021 – Poniedziałek – Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty 
28 grudnia 2021 – Wtorek – Święto świętych Młodzianków, męczenników 
01 stycznia 2022 – Sobota – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. Święta Bożego Narodzenia objawiają nam tajemnicę cudownego spotkania Boga z człowiekiem. Przez swe narodzenie Jezus utożsamił się z każdym z nas. Boże Narodzenie to pomost między Bogiem, a człowiekiem, to wyciągnięta dłoń Boga do każdego człowieka. Niech „Ta Dłoń” błogosławi Nam, Naszym rodzinom w radosnym odkrywaniu miłości oraz umacnia w nadziei, której świat dać nie może, a Miłość Świętej Rodziny z Nazaretu niech wypełnia Nasze domy pokojem i jednością na każdy dzień.
  2. W Piątek, ostatnim dniu roku po Mszy Świętej o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne jako dziękczynienie za przeżyty rok i wynagradzające za popełnione grzechy. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.
  3. W Sobotę 1 stycznia w Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Rozpocznijmy Nowy Rok z Bożym Błogosławieństwem zawierzając go Opatrzności Bożej. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. bez zmian tzn. o godz.   10. 00, 11. 30 i 16. 00.
  4. Dziękuje za złożone ofiary podczas dni świątecznych. Kolekta 2 dnia świąt przeznaczona jest na pomoc w budowie kościołów na terenie Diecezji Toruńskiej.
  5. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim obecnym za pomoc w wystroju Kościoła i Kaplicy na czas Bożego Narodzenia. Rodzinie Gołaś, Garncarek, Grubeckich, Rusinek, Stopikowskich, Talkowskich, Wiśniewskich, Zając.
  6. W tym roku wobec zaistniałej sytuacji pandemicznej nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „Kolędą”.  Z wizytą duszpasterską, aby pobłogosławić domy i domowników, pójdę do tych, którzy wyrażą gotowość przyjęcia kapłana poprzez zgłoszenie w biurze parafialnym osobiście, telefonicznie lub na pocztę e-mail naszej parafii. Zgłoszenia proszę składać do poniedziałku 27 grudnia. Do poszczególnych zgłoszonych miejsc zamieszkania przybędę zgodnie z ogłoszonym planem kolędowym, podanym w Niedzielę 2 stycznia 2022r.
  7. W dniach od: 22 – 29. 06. 2022r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii trasa wiedzie mi.in przez: Fatimę – Obidos – Sintra – Cabo da Roca – Batalha – Alcobaca Nazare – Porto – Santiago de Compostela – Lizbonę. Koszt Pielgrzymki: 4 190 zł + 130 Euro. Szczegółowy program Pielgrzymki na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności oraz w gablotach parafialnych.
  8. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019