OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU – 12. 12. 2021r.

13 grudnia 2021 – Poniedziałek – św. Łucji
14 grudnia 2021 – Wtorek – św. Jana od Krzyża

1. Roraty odprawiamy w Poniedziałek, Wtorek i Piątek w kaplicy o godz. 17.00. Bardzo proszę dzieci o przyniesienie lampionów oraz serduszek z dobrym uczynkiem.
  2. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.
  3. W Piątek 17 grudnia w kaplicy możliwość skorzystania z adwentowej Spowiedzi Świętej w godz. od 16.00 do 17.00. Przyjadą księża z dekanatu.
  4. Można nabywać świece wigilijnego działa pomocy dzieciom „Caritas”. Świeca mała w cenie 8,00 zł, świeca duża ozdobna w cenie 16 zł. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Caritas Diecezji Toruńskiej.
  5. Można nabywać poświęcone opłatki, którymi połamiemy się w wieczór wigilijny. Opłatki są dostępne po każdej Mszy Świętej w zakrystii. Zachęcamy do nabywania opłatków poświęconych w świątyni na znak wspólnoty wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym. Niech staną się one wyrazem naszych więzi rodzinnych, wzajemnego przebaczenia, życzliwości i miłości
  6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca kolekta tego dnia przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii.
  7. W przyszła Niedzielę 19. 12. 2021 r. o godz. 15:00 w imieniu Róży Różańcowej zapraszamy wszystkich Parafian do Kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  8. Także w tym roku wobec zaistniałej sytuacji pandemicznej i wzrastającej liczby zakażeń nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „Kolędą”.  Z wizytą duszpasterską, aby poświecić i pobłogosławić domy i domowników, pójdę do tych, którzy wyrażą gotowość przyjęcia kapłana poprzez zgłoszenie w biurze parafialnym osobiście, telefonicznie lub na pocztę e-mail naszej parafii. Zgłoszenia proszę składać do Poniedziałku 27 grudnia. Do poszczególnych zgłoszonych miejsc zamieszkania przybędę zgodnie z ogłoszonym planem kolędowym, podanym w gablocie i na internetowej stronie parafialnej w późniejszym terminie.
  9. W dniach od: 22 – 29. 06. 2022r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii trasa wiedzie mi.in przez: Fatimę – Obidos – Sintra – Cabo da Roca – Batalha – Alcobaca Nazare – Porto – Santiago de Compostela – Lizbonę. Koszt Pielgrzymki: 4 190 zł + 130 Euro. Szczegółowy program Pielgrzymki na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności oraz w gablotach parafialnych.
  10. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Rodzinom: Warchockich, Talkowskich i Nornickich, a w Kaplicy Rodzinom: Polak, Grzelak, Kłos i Kociuckich.
  11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp.: Wojtuś Barawąs, lat 4. Polecajmy Jego dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … „
  12. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.