OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 28. 11. 2021r.

 1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

30 listopada 2021 – Wtorek – Święto świętego Andrzeja Apostoła 

03 grudnia 2021 – Piątek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera 
04 grudnia 2021 – Sobota – św. Barbary, dziewicy i męczennicy 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Roraty będą odprawiane w Poniedziałek, Wtorek i Piątek w kaplicy o godz. 17.00. Bardzo proszę dzieci o przygotowanie lampionów oraz serduszek z dobrym uczynkiem i liczny udział we Mszy Świętej, jako nasze osobiste przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Dziękuję Pani Marcie Laskowskiej i Kwiaciarni Bajka za adwentowy wystrój Kościoła i Kaplicy, a Pani Łucji Kończal i firmie K. C. B. Interlight za ofiarowane świece.
 3. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.
 4. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w III niedzielę miesiąca podczas kolekta przeznaczonej na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii.
 5. W dzisiejszą I niedzielę Adwentu o godz. 11:00 (przed Mszą Św.) zapraszamy dzieci do kaplicy na adorację, którą poprowadzi Róża Różańcowa Rodziców modlących się za swoje dzieci oraz Schola Promyczki.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o powołania;

I piątek miesiąca – od godz. 9. 30 odwiedzę Chorych z Komunią Święta. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od      godz. 16. 00. O godz. 16.50, nabożeństwo do NSPJ, a następnie Msza Święta. Zapraszam Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św., do odprawienia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca oraz Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 1. W przyszłą niedzielę tj. 5 grudnia, po Mszy św. o godz. 11. 30 spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się przyjęcia I Komunii Świętej.
 2. Można nabywać świece wigilijnego działa pomocy dzieciom „Caritas”. Świeca mała w cenie 8,00 zł, świeca duża ozdobna w cenie 16 zł. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Caritas Diecezji Toruńskiej.
 3. Od II Niedzieli Adwentu będą dostępne poświęcone opłatki, którymi połamiemy się w wieczór wigilijny. W tym roku ze względu na pandemię i wzrastająca liczbę zakażeń nie będą rozprowadzane przez Służbę liturgiczną na terenie całej Parafii. Opłatki będzie można nabyć po każdej Mszy Świętej w zakrystii. Zachęcamy do nabywania opłatków poświęconych w świątyni na znak wspólnoty wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym. Niech staną się one wyrazem naszych więzi rodzinnych, wzajemnego przebaczenia, życzliwości i miłości.
 4. W dniach od: 22 – 29. 06. 2022r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii trasa wiedzie mi.in przez: Fatimę – Obidos – Sintra – Cabo da Roca – Batalha – Alcobaca Nazare – Porto – Santiago de Compostela – Lizbonę. Koszt Pielgrzymki: 4 190 zł + 130 Euro. Szczegółowy program Pielgrzymki na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności oraz w gablotach parafialnych.
 5. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kościele powierzamy Rodzinom: Gołaś, Błażejewskich i Cieszyńskich, a w Kaplicy Rodzinom: Socha i Trejderowskich.
 6. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019