OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA- 21. 11. 2021r.

22 listopada 2020 – Poniedziałek – Św. Cecylii

24 listopada 2020 – Środa – Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

1. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.
  2. W dzisiejszą Niedzielę Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny, po Mszy Świętej o godz. 10. 00 rozpoczniemy w kościele adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 16.00. Na zakończenie adoracji ok. godz. 15.45 odmówimy litanie do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (można uzyskać odpust zupełny).
  3. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. Posłani w pokoju Chrystusa” – to tytuł programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na kolejny rok liturgiczny, który rozpocznie się za tydzień w pierwszą niedzielę Adwentu. Jego mottem są słowa: „(…) ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57). Rok ten będzie trzecim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.
  5. W I niedzielę Adwentu 28.11.2021 r. o godz. 11:00 (przed Mszą Św.) zapraszamy dzieci do kaplicy na adorację, którą poprowadzi Róża Różańcowa Rodziców modlących się za swoje dzieci oraz Schola Promyczki.
  6. Od dzisiejszej Niedzieli można nabywać świece wigilijnego działa pomocy dzieciom „Caritas”. Świeca mała w cenie 8,00 zł, świeca duża ozdobna w cenie 16 zł. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Caritas Diecezji Toruńskiej.
  7. Od II Niedzieli Adwentu będą dostępne poświęcone opłatki, którymi połamiemy się w wieczór wigilijny. W tym roku ze względu na pandemię i wzrastająca liczbę zakażeń nie będą rozprowadzane przez Służbę liturgiczną na terenie całej Parafii. Opłatki będzie można nabyć po każdej Mszy Świętej w zakrystii.  Zachęcamy do nabywania opłatków poświęconych w świątyni na znak wspólnoty wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym. Niech staną się one wyrazem naszych więzi rodzinnych, wzajemnego przebaczenia, życzliwości i miłości.
  8. W naszej parafii z inicjatywy II Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci, powstaje III Róża Różańcowa im. Świętego Charbela, w której rodzice będą również otaczać modlitwą swoje dzieci. Każdy członek Róży Żywego Różańca podejmuje zobowiązanie do odmówienia 1 dziesiątki różańca dziennie. Róża skupia 20 osób, w ten sposób codziennie za każde dziecko jest odmówiony cały różaniec (4 tajemnice różańca). Więcej informacji u Pani Barbary Krzemińskiej i ks. Proboszcza.
  9. Dziękuję Panu Marcinowi Wiśniewskiemu za montaż nowych halogenów w kaplicy, a Panu Maciejowi Zielińskiemu za naprawę furtki na plebanii.
  10. W dniach od: 22 – 29. 06. 2022r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii trasa wiedzie mi.in przez: Fatimę – Obidos – Sintra – Cabo da Roca – Batalha – Alcobaca Nazare – Porto – Santiago de Compostela – Lizbonę. Koszt Pielgrzymki: 4 190 zł + 130 Euro. Szczegółowy program Pielgrzymki na stronie internetowej naszej parafii z zakładce aktualności oraz w gablotach parafialnych.
  11. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kaplicy powierzamy Rodzinom: Żuchowskim, Wiśniewskim i Domańskim.
  12. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.