OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 31 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 31. 10. 2021r.

 1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

01 listopada 2021 – Poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych 
02 listopada 2021 – Wtorek – Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. W Poniedziałek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta z procesją za zmarłych o godz. 10.00 na cmentarzu. Podczas liturgii zostanie poświęcony nowy krzyż. O Godz. 8.00 Msza Św. w Kościele.
 2. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich oraz modlitwę za zmarłych na całą „oktawę” Uroczystości, która także w tym roku dekretem Penitencjarii Apostolskiej została wydłużona na cały listopad. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji Ojca Świętego i przyjęcie Komunii Świętej.
 3. W Dzień Zaduszny 2 listopada po Mszy Świętej modlitwa różańcowa za zmarłych.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy w październiku uczestniczyli w modlitwie różańcowej. Dziękuję dzieciom i Różom Żywego Różańca za prowadzenia modlitwy.
 5. W Środę o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,  a następnie Msza Święta.
 6. W Niedzielę 7 listopada po Mszy św. o godz. 11.30. spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się Przyjęcia I Komunii Świętej.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

–  I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o powołania;

I piątek miesiąca – od godziny 9.30 odwiedzę chorych z Komunią Świętą.   Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 16. 00. Adorację dla młodzieży w kaplicy poprowadzi Róża Różańcowa Rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapraszamy młodzież klas VII i VIII SP oraz młodzież ze szkół średnich i studentów (adoracja obowiązkowa dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania). Na zakończenia adoracji nabożeństwo do NSPJ następnie Msza Święta. Zapraszam Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św., do odprawienia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Po Mszy Świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 1. Można składać roczne wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami Świętymi o godz. 8. 00; 10. 00 i 11. 30. Na kartkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła proszę o zapisanie imienia i nazwiska zmarłego oraz godziny, na która wypominki mają być odczytywane. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli Adwentu.
 2. Przypominam o obowiązku przedłużenia pokładnego na cmentarzu parafialnym tych grobów, których minął już 20 letni okres dzierżawy.
 3. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kaplicy powierzamy Rodzinom: Wiesiak, Kopacz i Piernikowskich, a w Kościele Rodzinom: Szymańskim i Troszyńskim.
 4. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019