OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 23 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 5. 09. 2021r.

  1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

08 września 2021 – Środa – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. W przyszłą niedzielę (12 IX) przeżywać będziemy beatyfikacje kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i założycielki zgromadzenia Franciszkanek Służebniczek Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi, Matki Elżbiety Róży Czackiej. Będzie to okazja do głębszego poznania duchowych sylwetek nowych błogosławionych oraz do ponownego uświadomienia sobie powszechnego powołania do świętości, która jest ostatecznym celem ewangelizacyjnej misji Kościoła. Nasza wspólnota diecezjalna modlitewnie wpisuje się w to wydarzenie, ale jest także wdzięczna Bogu za dar osób, które pozostawiły niezatarty ślad swej świętości na ziemi toruńskiej. Do ich grona należą bł. Juta z Chełmży, bł. Jan Łobdowczyk, bł. Matka Maria Karłowska, bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski i Sługa Boży bp Adolf Szelążek. Są oni naszymi orędownikami i przykładami spełnionego człowieczeństwa.
  2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się Przyjęcia I Komunii Świętej w nadchodzącym roku duszpasterskim 2021/2022.
  1. Zostało jeszcze kilka wolnych intencji Mszy Św. na ten rok. Można zamawiać Intencje Mszalne na Rok 2022. Osoby chcące zamówić Msze św. Gregoriańską proszę o szybki kontakt.
  2. Zakończono montaż instalacji przeciwpożarowej Kościoła. System został uruchomiony, sygnał będzie całodobowo przesyłany do Państwowej Straży Pożarnej.
  3. W Środę o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
  4. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do uczestnictwa w scholii parafialnej. Próby scholii będą odbywać się w salce parafialnej w Małej Nieszawce w każdą sobotę o godzinie 11.30. Schola będzie śpiewała podczas Mszy Świętych Niedzielnych w kaplicy o godzinie 11.30. Pierwsza próba scholii wyjątkowo odbędzie się w Kaplicy 11 września o godzinie 11.30. Panie Prowadzące: Barbara Krzemińska i Anna Garncarek.
  5. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kaplicy powierzamy Rodzinom: Łaska, Trokowska, Zalaś Kowalonek, natomiast w Kościele Rodzinom: Siepak, Duszyn, Baran, Burakiewicz.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Jan Solarczyk, lat 80, Polecajmy Jego dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … „
  7. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019