OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 17 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 25. 07. 2021r.

  1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

26 lipca 2021 – Poniedziałek – Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP 
29 lipca 2021 – Czwartek – Św. Marty, Marii i Łazarza 
31 lipca 2021 – Sobota – Św. Ignacego Loyoli 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. Trwamy w XXII Ogólnopolskim tygodniu św. Krzysztofa, który w tym roku przeżywamy pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców modlimy się za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Z tej racji w dzisiejszą Niedzielę po każdej Mszy św. zostanie odprawiony obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów. Po Eucharystii wyjdziemy na parking i poświęcę pojazdy. Podczas obrzędu poświęcenia, będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji: św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej i bezpiecznej podrózy.
  2. W związku z przygotowaniami do montażu instalacji przeciwpożarowej zostanie przeniesiona instalacja nr stacjonarnego do Kościoła, obecny nr stacjonarny na plebanie został wyłączony. Proszę korzystać z nr tel. komórkowego dostępnego w gablotach i na stronie internetowej.
  3. W Środę o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
  4. W przyszła niedzielę zaczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości. Z tej okazji z inicjatywy II Róży Różańcowej po niedzielnej Mszy Świętej w kaplicy 1 sierpnia o godz. 11.30 będziemy mogli wysłuchać świadectwa Pana Janusza Klamana (opiekuna ośrodka dla uzależnionych w Czerniewicach) na temat jego drogi wyjścia z uzależnienia od alkoholu przed laty dzięki nawróceniu.
  5. Składam serdeczne Bóg Zapłać za wszelkie ofiary złożonej na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii.
  6. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kaplicy powierzamy Rodzinom: Smoleń, Czaplińskich i Dussa, natomiast w Kościele: Rodzinom Muszyńskich, Woźniak, Gackowskich i Melerskich.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.:  Irena Błażejewska lat 95 i Marek Zawół lat 57, Polecajmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie … „
  8. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019