OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 16 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 18. 07. 2021r.

  1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

22 lipca 2021 – Czwartek – Święto św. Marii Magdaleny 
23 lipca 2021 – Piątek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy 
24 lipca 2021 – Sobota – Św. Kingi 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XXII Ogólnopolski tydzień św. Krzysztofa, który w tym roku będziemy przeżywali pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Z tej racji w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. zostanie odprawiony obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów. Będzie to niedziela liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – 25 lipca. Kto pragnie mieć poświęcony pojazd niech przyjedzie nim do kościoła. Po Eucharystii wyjdziemy na parking i poświęcę pojazdy. Podczas obrzędu poświęcenia, będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji: św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej i bezpiecznej podrózy.
  2. W związku z przygotowaniami do montażu instalacji przeciwpożarowej zostanie przeniesiona instalacja nr stacjonarnego do Kościoła, obecny nr stacjonarny na plebanie został wyłączony. Proszę korzystać z nr tel. komórkowego dostępnego w gablotach i na stronie internetowej.
  3. W Środę o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
  4. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona jest na prace remontowo-gospodarcze w naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.
  5. Bóg zapłać przybyłym Rodzinom za kwiaty i posprzątanie Kościoła i Kaplicy. W nadchodzącym tygodniu opiekę na domem Bożym w Kaplicy powierzamy Rodzinom: Urban, Pienias i Rumińskich, natomiast w Kościele Rodzinom: Muszyńskich, Woźniak, Gackowskich i Melerskich.
  6. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019