OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 11 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 13. 06. 2021r.

  1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

14 czerwca 2021 – Poniedziałek – Bł. Michała Kozala – Biskupa i Męczennika 
17 czerwca 2021 – Czwartek – Św. Alberta Chmielowskiego 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie odprawiamy w łączności Mszą Święta.
  2. Dziękuje Wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia cyklinowania Kościoła i zakupu mebli liturgicznych. Dziękuję Panu Wójtowi Krzysztofowi Czarneckiemu i Radzie Gminy Wielka Nieszawka za podjętą uchwałę i przyznaną dotację na prace przy zabytku. Dziękuję Rodzinie Pasturek i firmie AS Produkt za udostępnienie pracowników, busa i miejsc magazynowych w których przechowywaliśmy ławki. Dziękuję Rodzinie Zielińskich za pomoc w demontażu i montażu ławek, mebli i nagłośnienia. Dziękuję Państwu Joannie i Ludwikowi Rusinek, Pani Brygidzie Stachniuk oraz Pani Łucji Kończal i Firmie KCB Interlight Sp. z o.o. za ofiary złożone na zakup mebli liturgicznych. Dziękuje Rodzinom: Durlak, Krychowiak, Muzioł, Olszewskich, Rusinek, Sobólskich, Warchockich i Wiśniewskich za pomoc w sprzątaniu i udekorowaniu Świątyni. Panu Janowi Dąbrowskiemu i Marcinowi Wiśniewskiemu za modernizację oświetlenie Kościoła. Państwu Dorocie i Eugeniuszowi Olszewskich za sfinansowanie zakupu nowych obrusów. Pani Marcie Laskowskiej i Kwiaciarni Bajka za przystrojenie Kościoła kwiatami.
  3. W Piątek 11 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień Odpustu Parafialnego. Dziękuję z liczny udział w Sumie Odpustowej. Dziękuję zespołowi „Wspomnienie” za uświetnienie liturgii śpiewem. Pani Sołtys Brygidzie Czapiewskiej i Radzie Sołeckiej Mała Nieszawka za słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników Mszy Odpustowej.
  4. W Sobotę 19 czerwca o godz. 9. 30 i godzinie 12. 00 w Kościele Parafialnym będziemy przeżywali w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Proszę o modlitwę w intencji Dzieci, aby wzrastały w łasce i mocy Bożej, karmiąc się Ciałem Chrystusa.
  5. Od 21 do 25 Czerwca będziemy przeżywali czas „Białego Tygodnia”. Dzieci ubrane w szatki wraz z Rodzicami będą uczestniczyły we Mszy Świętej o godz. 18.00 w Kościele Parafialnym. Wszystkie intencje mszalne tego tygodnia będą odprawiane w Kościele Parafialnym.
  6. W Środę w Kościele o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza Św.
  7. Od poniedziałku do środy w Kościele Parafialnym trwają próby do Uroczystości I Komunii Świętej. Klasę 3A zapraszam na godz. 16. 30, a klasę 3B na godz. 19. 00. Obecność obowiązkowa. W Czwartek Spowiedź Święta Dzieci i Rodziców o godzinie 16. 30 – klasa 3 A, o godzinie 17. 30 – klasa 3 B.
  8. Z dniem 20 czerwca br. Episkopat Polski odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.Przypominam, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.) są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.
  9. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019