OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 30. 05. 2021r.

  1. W liturgii Kościoła nadchodzącego tygodnia będziemy wspominali:

31 maja 2021 – Poniedziałek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny 
03 czerwca 2021 – Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 
05 czerwca 2021 – Sobota – Św. Bonifacego – Biskupa i męczennika 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

  1. Zgodnie z nowymi postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 kwietnia 2021 r. na Mszy Świętej, wewnątrz kościoła, łącznie nie może być więcej niż 12 osób, a w kaplicy 10. Osoby stojące na zewnątrz proszę o zachowanie dystansu społecznego. Bardzo proszę, aby wierni w duchu odpowiedzialności podporządkowali się tym ograniczeniom. Zachęcam do skorzystania z dyspensy od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i obejrzenia transmisji za pośrednictwem mediów.
  2. Dzisiejsza Niedziela Uroczystości Trójcy Świętej, kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  3. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie odprawiamy w łączności z Mszą Święta.
  4. Trwa cyklinowanie Kościoła z tego względu przez ok. 2 tygodnie Kościół parafialny będzie wyłączony z użytkowania. Cała liturgia tego czasu będzie miała miejsce w Kaplicy.
  5. W Środę o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza Św.
  6. W czwartek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa „Boże Ciało”. Msze Święte odprawiamy w układzie niedzielnym. Jest to uroczystość nakazana z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy Świętej. Według zaleceń Sanepidu i Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej 3 czerwca w Boże Ciało, nie odbędzie się tradycyjna procesja ulicami naszej Parafii. Po Mszy o godz. 11.30 odprawimy procesję wokół Kaplicy, a następnie odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy Świętej o godz. 16.00.
  7. W I piątek miesiąca – od godziny 9. 30 odwiedzę chorych z Komunią Świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 17.30 w Kaplicy. Na zakończenia adoracji nabożeństwo do NSPJ i nabożeństwo czerwcowe, następnie Msza Święta.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Magdalena Bełkowska, lat 85, Tadeusz Pawłowski l. 73; Polecajmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie … „
  9. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019