OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 5 NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 2. 05. 2021r.

 1. W liturgii Kościoła w nadchodzącego tygodnia wspominamy:

03 maja 2021 – Poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski 
04 maja 2021 – Wtorek – Św. Floriana 
06 maja 2021 – Czwartek – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba 
08 maja 2021 – Sobota – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

 1. Zgodnie z nowymi postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 kwietnia 2021 r. na Mszy Świętej, wewnątrz kościoła, łącznie nie może być więcej niż 12 osób, a w kaplicy 10. Osoby stojące na zewnątrz proszę o zachowanie dystansu społecznego. Bardzo proszę, aby wierni w duchu odpowiedzialności podporządkowali się tym ograniczeniom. Zachęcam do skorzystania z dyspensy od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i obejrzenia transmisji za pośrednictwem mediów.
 2. Zapowiedź przedślubna:

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 1. Daniel Pasturek, kawaler, zam. Mała Nieszawka
 2. Natalia Chudyk, panna, zam. Cierpice (zapowiedź 1)

 

Gdyby ktokolwiek wiedział o kanonicznych przeszkodach do zawarcia związku małżeńskiego tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego duszpasterza.

 1. W Środę w Kościele o godzinie 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, nabożeństwo majowe a następnie Msza Św.
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

–     I czwartek miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo eucharystyczne i majowe oraz modlitwy o powołania.

–     I piątek miesiąca – od godziny 9. 30 odwiedzę Chorych z Komunią Świętą.  Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 17.30 w Kościele Parafialnym. Na zakończenia adoracji nabożeństwo do NSPJ i nabożeństwo majowe następnie Msza Święta.

 1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie odprawiamy w łączności Mszą Święta.
 2. W związku z podjęta uchwałą przez Radę Gminy Wielka Nieszawka z dn. 27 kwietnia 2021r. Parafia otrzymała dotację w wysokości 15000 zł na cyklinowanie i lakierowanie podłogi naszego Kościoła.
  W imieniu wspólnoty parafialnej dziękuję Panu Wójtowi Krzysztofowi Czarneckiemu i całej Radzie Gminy Wielka Nieszawka za pozytywne rozpatrzenie wniosku i podjęcie uchwały. Dnia 24 maja w poniedziałek rozpoczynamy cyklinowanie Kościoła z tego względu przez ok. 2 tygodnie Kościół parafialny będzie wyłączony z użytkowania.
 3. Od Niedzieli 9 maja wracamy do stałego harmonogramu Mszy Świętych odprawianych w Kościele parafialnym i Kaplicy.
 4. W dniach 12 i 13 maja będziemy przezywali w naszej parafii nawiedzenie obrazu św. Rodziny który peregrynuje w naszej diecezji po wszystkich parafiach. 12 maja o godz. 19.00 powitanie obrazu i Msza święta. 13 maja o godz. 17.00 Msza Święta i pożegnanie Obrazu św. Rodziny.
 5. W dniu 12. 05.2021r. (Środa) od godz. 9.00 W Gminnym Ośrodku Zdrowia przy ul. Toruńskiej 18 w Wielkiej Nieszawce odbędą się badania USG, Doppler, Przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG Nerek, USG Stawów, USG Piersi oraz Echo Serca, Cena jednego badania to 55 zł. Więcej informacji w Przychodni.
 6. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019