OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4. 04. 2021r.

  1. W imieniu własnym pragnę przekazać całej Wspólnocie Parafialnej życzenia świąteczne. Ciągle od nowa zdumiewa nas to, co się wydarzyło, a czego świadectwem jest pusty grób. Życzę Wam, by to zdumienie stało się również Waszym udziałem, aby Dobra Nowina o zmartwychwstaniu nigdy Wam nie spowszedniała. Życzę, również odwagi opowiadania innym o zmartwychwstaniu, skoro sami stanęliśmy nad pustym grobem. Niech czas świąt Wielkanocnych przyczyni się do umocnienia więzi w Waszych małżeństwach i rodzinach, a pewność zmartwychwstania po doświadczeniu krzyża przeżywanego z Jezusem pomoże Wam przezwyciężać wszelkie kryzysy i trudne chwile. Życzę, aby Dobra Nowina o godności każdej osoby ludzkiej coraz bardziej zakorzeniała się w naszej Ojczyźnie, aby każdy mógł odnaleźć w niej swój własny dom. Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pana!
  2. Zgodnie z nowymi postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 25 marca 2021 r. na Mszy Świętej, wewnątrz kościoła, łącznie nie może być więcej niż 8 osób. Osoby stojące na zewnątrz proszę o zachowanie dystansu społecznego. Bardzo proszę, aby wierni w duchu odpowiedzialności podporządkowali się tym ograniczeniom. Zachęcam do skorzystania z dyspensy od osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i obejrzenia transmisji za pośrednictwem mediów:
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę, tj. o godz.: 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00.
  4. W ostatnim czasie nie mogliśmy doświadczyć bycia w wielkiej wspólnocie osób dążącej razem do celebrowania Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy poprzez Telewizji, Radio, Internet, podjęli na różny sposób trud wielkopostnego nawrócenia, poprzez udział w codziennej Mszy św., wielkopostnych nabożeństwach, poprzez sakrament pojednania, adorację Najświętszego Sakramentu, udział w internetowych rekolekcjach wielkopostnych. Składam serdeczne podziękowanie za świąteczne kompleksowe posprzątanie Kościoła 2 Róży Różańcowej  – Rodziców modlących się za swoje Dzieci, a także przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję Pani Marcie Laskowskiej i Kwiaciarni „Bajka” za wykonanie i ustrojenie Grobu Pańskiego Dziękuję Pani Iwonie Piecewicz za uświetnienie liturgii Gorzkich Żali i Triduum Paschalnego śpiewem i grą na organach. Dziękuję Parafianom za adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.
  5. W Piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Istnieje również możliwość przyjmowania Komunii w sposób duchowy. Możliwość przyjęcia Komunii duchowej mają wierni zgromadzeni zarówno w świątyni, jak również uczestniczący we Mszy Świętej transmitowanej przez media, a także chorzy i cierpiący. W przyjmowaniu Komunii w formie duchowej trzeba uwzględnić trzy elementy: wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii; wzbudzić miłość ku Niemu; wzbudzić pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie. Przypominam, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (do 31 maja) Wierni, którzy nie zdołali skorzystać ze spowiedzi przed świętami Wielkanocy, po ustąpieniu ograniczeń, będą mogli przystąpić do spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
  7. Wszelkie sprawy duszpasterskie można odbyć osobiście w biurze parafialnym lub po Mszy świętej, a także załatwić telefonicznie lub drogą e-mailową. Nry dostępne w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.
  8. Msze Święte do odwołania będą odprawiane w Kościele Parafialnym (Rodzina, która zamówiła intencje proszę, by wcześniej telefonicznie zgłosiła swój udział, max. 8 osób).
  9. Składam serdeczne Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom indywidualnym i wpłacającym datki na konto parafialne na bieżące potrzeby Parafii.
  10. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.
Parafiamalanieszawka.pl - 2019