Wytyczne Parafialne w zwiazku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce

DRODZY PARAFIANIE!

Zwracam się z gorącą prośbą o zrozumienie nadzwyczajnych środków zapobiegawczych, które jestem zobowiązani wprowadzić w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce.

W związku z nowelizacją rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 25. 03. 2021r.  po przeliczeniu powierzchni Kościoła na liturgii nie może być więcej niż 8 osób.

Ze względu na to, że budynek Kościoła jest większy od 27.03. 2021r.  do odwołania obostrzeń Msze Święte będą sprawowane w Kościele parafialnym.

Proszę o skorzystanie z dyspensy Księdza Biskupa i modlitwę w domach, biorąc udział w Mszy św. transmitowanej w telewizji, radiu, czy internecie.

Do uczestnictwa w Mszach świętych w kościele zapraszam tylko te osoby, które zamówiły intencję mszalną i ich najbliższych, z zachowaniem obowiązujących rozporządzeń (Uczestnicy Liturgii są zobowiązani do posiadania maseczki ochronnej zakrywającej nos i usta). Proszę o potwierdzenie udziały rodziny (ilości osób) we Mszy Świętej pod nr tel. 506-024-192

Proszę o rodzinną modlitwę w intencji chorych i cierpiących oraz o ustanie epidemii.

Proszę także o wrażliwość na tych parafian, którzy być może potrzebują pomocy i wsparcia.

Ks. Proboszcz Marcin Lisiński