OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 3 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 7.  03.  2021r.

  1. Wszystkim Paniom z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet, a także wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Zgodnie z postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia na Mszy Świętej po przeliczeniu powierzchni Kościoła, wewnątrz Świątyni nie może być więcej niż 12 osób, a w kaplicy 10. Osoby stojące na zewnątrz proszę, aby zachowały od siebie odstęp min. 1,5 metra.
  3. Przypominam o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcję dłoni przez wszystkich uczestników liturgii.
  4. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne; w piątki Drogę Krzyżową odprawiamy o godz. 17.00 w Kaplicy. Gorzkie Żale śpiewamy w Niedzielę o godz. 15.30. w Kościele przed Mszą Świętą o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny.
  5. W Środę w Kościele o godzinie 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Św.
  6. Wniosek Parafii dotyczący dofinansowania systemu przeciwpożarowego dla naszego zabytkowego Kościoła został pozytywnie rozpatrzony przez Komisje przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Parafii została przyznana kwota 17000,00 zł na wykonanie instalacji. Dziękuję Pani mgr Annie Maślak – Kierownikowi Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce za pomoc w przygotowaniu projektu. Został także złożony wniosek do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu na dofinasowanie brakującej kwoty.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Grażyna Ziętek, lat 65, Polecajmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie … „
  8. Życzę wszystkim błogosławionej Niedzieli i nadchodzącego tygodnia.

 

Parafiamalanieszawka.pl - 2019